STRATEJİK ORTAKLIK

SENTİM - UNITY
İŞ BİRLİĞİ

Untiy
Varlık Yönetim Hizmetleri ve Çözümleri

UNITY destekli Varlık Yönetim Çözümleri, kurumların IT varlıklarını anlamasına, yönetmesine ve böylece maliyet tasarrufu sağlamasına, gereksiz masraflardan kaçınmasına yardımcı olması için tüm kurumların kullanabilecekleri güçlü bir yazılım motoru olan UNITY ile desteklenmektedir.

Daha fazla bilgi almak için ilgili modüllere tıklayınız

Varlık Yönetimi - İhale Varlık Yönetimi - Sözleşmeler Varlık Yönetimi - Keşif Varlık Yönetimi - Modelleme Varlık Yönetimi - Uyumluluk Varlık Yönetimi - Yenileme Varlık Yönetimi - Stok Varlık Yönetimi - Karşılaştırmalı Değerlendirme


Varlık Yönetimi - İhale

UNITY`nin İhale modülü, kurumlar için tüm ihale sürecini baştan sona yönetir. Kurumların ihtiyaç duyduğu ürün veya hizmetler için doğru tedarikçiyi seçmesine yardımcı olmak için tedarikçi etkileşimlerini, yanıtlarını ve fiyatlandırmalarını yönetir. UNİTY, kurumların kullandıkları benzer hizmetlere ek olarak yazılım ve donanım satın alımları dâhil olmak üzere çeşitli ürünlerin ihalesini başarılı bir biçimde yönetebilmektedir.
Varlık Yönetimi - Sözleşmeler

Kurumun elinde var olan tüm sözleşme verileri güçlü UNITY yazılımına girilir. UNITY bünyesinde, bakımsözleşmelerinden mobil telefon kontratlarına kadar neredeyse tüm sözleşme verilerini kabul eden merkezi bir `kasa` barındırmaktadır. Hangi sözleşmeler sonlandırıldı? (Geçmiş verileri, her daim sunabilmek amacıyla saklanmaktadır) Kanal üzerinden hangi sözleşmeler satın alındı? (Kanal satışlarını takip etmek ve yönetmek için benzersiz bir imkân sağlamak.) Hangi sözleşmeler yenilenmeye hazır? (Kurumlar, yenileme teklifi için güvenilir ortaklarıyla ne zaman irtibat kurmaları gerektiği bilgisiyle sağlam adımlar atar.) Bu ürünler, kurum içinde kime tahsis edildi? (Ürünlerin nereye tahsis edildiğini ve kimin neyi kullanacağını tanımlamak için gereklidir.)
Varlık Yönetimi - Keşif

Sahip oldukları varlıklardan haberdar olmayan kurumların varlıklarını yeni bir platforma dönüştürebilir, ömrü tamamlandığında servisten çıkarabilir. UNITY, kurumun varlığına dair net bir bakış açısı oluşturarak, daha iyi versiyonlara geçiş oluşturabilecek fırsatları tanımlamayı mümkün kılar. Tüm bunlar, UNITY ile çok daha uygulanabilir hale getirilmektedir. UNITY, bilgisayarlardan sunuculara ve ERP yazılımına, tüm varlıkları keşfetmeyi mümkün kılan anahtar teslimi bir keşif çözümü sunar.
Varlık Yönetimi - Modelleme

UNITY`nin modelleme kapasitesi, gelecekteki sözleşme müzakerelerini, donanım satın alımlarını veya taşınmaları planlamak için kurumlara güçlü bir fırsat sunmaktadır. Yeni donanım ve işlemciler satın almak, kullanıcı sayısını artırmak, sanallaştırma uygulanması vb. gibi bu tür farklı alanların maliyet avantajlarına karar verebilirler.
Varlık Yönetimi - Uyumluluk

Sentim müşterilerine kapsamlı fakat bir o kadar da hızlı bir uyum hizmeti sunabilir; UNITY`nin gücü ve zekâsı, özel lisans koşullarının ve çok yönlü anlaşmaların uyum konumunu hesaplarken göz önünde bulundurulmasını sağlamaktadır.

Varlık Yönetim Hizmetleri UNITY yazılımıyla desteklendiğinden, kurumların kendi uyum durumlarını "isteğe bağlı olarak" anlamalarını sağlayarak bu hizmeti tekrarlamak daha hızlı, daha az manuel ve daha uygun maliyetlidir. Bu durum, varlık üzerinde kontrolü sağlamak ve uyum durumunu sürdürmek için çok önemlidir. Kurumlar için UNITY, tekrarlanabilir bir temelde, mevcut hesaplardan yeni bir faaliyet çıkarmanın bir yolunu temsil etmektedir.
Varlık Yönetimi - Yenileme

UNITY, kurumlara kontratlarında oluşabilecek değişikliklere ve yenilemelere yönelik masrafları yönetme fırsatı sunar. UNITY ile kullanıcılar, kontratlar için daha iyi bir bütçelendirme gerçekleştirebilir ve sadece kullanmakta oldukları şeyi yenilemelerini, kullanmadıkları şeyin yenilenmemesini mümkün kılabilir.
Varlık Yönetimi – Stok

Donanım ve yazılım varlıklarına ve onların tahsislerine yönelik bir anlayış oluştuğunda, projelerde, bölümlerde ve bölgelerde keşfedilen tüm stoklar UNITY`nin stok havuzu içinde merkezi olarak yönetilebilir. Tüm stoklar görsel olarak tahsis edilmiş ya da tahsis edilmemiş olarak gösterilmektedir; böylece kullanıcılar, diğer alanlardaki gereksiz harcamadan kaçınarak, kullanılmamış stok için yeniden düzenleme talebinde bulunabilirler.
Varlık Yönetimi – Karşılaştırmalı Değerlendirme

UNITY, kurumların tutulmuş tüm geçmiş verilerine karşı yazılım ve donanım satın alımlarına yönelik fiyat tekliflerini karşılaştırmalarını desteklemektedir. Bu kapsamlı yaklaşım, planlanan harcamaya ilişkin kurum içi gerekçeyi destekleyen bir netlik katarak "gönül rahatlığı" sağlar.

Sentim Bilişim bir Holding Şirketidir.