• Tümleşik İletişimde Son Yaklaşımlar Toplantısı Sentim Sponsorluğu'nda Gerçekleşti

  Tümleşik İletişimde Son Yaklaşımlar Toplantısı Sentim Sponsorluğu'nda Gerçekleşti

  01 / 08 / 2013

  Sentim'in, Cisco ile birlikte gerçekleştirdiği Tümleşik İletişimde Son Yaklaşımlar konulu etkinlik, 13-14 Ocak'da Saklıköy Country Club'de gerçekleşti.

  Toplantıya eğitim sektörünün önde gelen üniversitelerinden İstanbul Teknik Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Türk Alman Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Çorum Hitit Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Sinop Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Kars Kafkas Üniversitesinin yöneticileri katılım gösterdi. Sentim adına Genel Müdür Yardımcısı Burak KURALKAN, eğitim sektörü yöneticisi Melda GÜÇLÜ, Bayram ÇATAL, Faruk DAĞ, Melih SAĞLAM, Profesyonel Hizmet Yöneticisi Mecit YÖNDEM, Müşteri temsilcisi Yasemin ÖZYURTLU, teknik birimden Ahmet ERİŞ ve Mehmet Emin YAĞCI, Cisco yöneticilerinden ise İsmet BİTER, Can ÖKSÜZOĞLU, Evin TAŞ, Cem ALBAYRAK, Aslı ÇİL ve Levent TURAN katıldı.

  Eğitim'de yeni teknolojilerin masaya yatırıldığı toplantıda, Cisco'nun eğitim sektörünün ve IT yöneticilerinin hayatını kolaylaştıracak Unified Communications ve Collaboration çözümleri anlatıldı. Sentim Genel Müdür Yardımcısı Burak KURALKAN ve Cisco İş Geliştirme Müdürü İsmet BİTER' in açılış konuşmalarıyla başlayan toplantı, daha sonra sırasıyla:

  Networking Acedemy - Nevin TAŞ

  Data Center Çözümleri - Cem ALBAYRAK

  UC - Webex - Kablosuz Network çözümleri - Aslı ÇİL

  Video konferans, uzaktan eğitim çözümleri - Levent TURAN

  Yapmış olduğu sunumlar ile gerçekleştirildi. Günün son sunumunda ise Namık Kemal Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Mustafa GÜNDOĞDU'nun 2011 yılında firmamız ile gerçekleştirdiği IP telefon projesi anlatıldı. Sunum sonunda bu proje ile kurumun geri kazanımları tartışıldı ve soru cevap şeklinde proje detaylandırıldı. Demo cihazlarının da hazır tutulduğu ortamda katılımcılara serbest zamanlarda ürünler ve kullanım şekilleri ile ilgili bilgilendirmelerde yapıldı.

  İki gün süren etkinlikte, Saklıköy'ün eşsiz doğa manzarası ve profesyonel hizmeti ile samimi bir ortamda vakit geçiren eğitim sektörü yöneticileri etkinlikten çok memnun ayrıldılar.

 • Sentim OCS 2007 TAP Programı

  Sentim OCS 2007 TAP Programı

  01 / 08 / 2013

  Sentim OCS 2007 TAP Programı

  Sentim Bilişim A.Ş Microsoft'un Office Communication Server 2007 R2 TAP programında yer almaktadır.  Microsoft OCS 2007 Yetkin Partnerler listesinde bulunan firmamız aşağıdaki OCS 2007 R2 TAP programına ait projeleri yürütme görevini üstlenmiştir .

  ·        TFKB OCS Projesi ve Santral Entegrasyonu

  ·        Kuveyt Türk OCS Santral Entegrasyonu

  ·        THY OCS Projesi ve Santral Entegrasyonu

  ·        Setur A.Ş. OCS Projesi ve Santral Entegrasyonu

  ·        Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü OCS Projesi ve Santral Entegrasyonu

 • Mobil Dünyanın Liderleri Çırağan'da Buluştu

  Mobil Dünyanın Liderleri Çırağan'da Buluştu

  01 / 08 / 2013

  Dünya grubu yayınlarından  CIO Dergisi tarafından düzenlenen Mobil Dünyanın Liderleri toplantısı; ülkemizde Mobil uygulamalar konusunda lider teknoloji şirketleriyle, mobil uygulamaları bünyelerinde hayata geçiren lider şirketleri bir araya getirdi.

  Sentim’in altın sponsor olduğu organizasyonda Mobil uygulamaların geldiği son nokta hem teknoloji şirketlerinin hem de teknolojiyi kullanan şirketlerin gözünden CIO lara anlatıldı

  7 Haziran tarihinde Çırağan Sarayında sabah kahvaltı ile başlayan etkinlik Murat Yıldız ve Tolga Ulutaş’ın açılış konuşması ile devam etti. Her biri kendi alanında başarılı çalışmalara imza atmış CIO’ lar kendilerine ayrılan 10’ar dakikalık zaman diliminde katılımcılara, uygulama aşamasında olan ve hayata geçmiş projelerinden örnekler sundu. Bank Asya Cep Bankacılığı Uygulamaları, Migros Mobil Mağazacılık ve İgdaş Mobil Saha Uygulamaları alanlarında yapılan çalışmalarından bahsetti.

  CIO ların ardından söz alan  Accenture CIO’ su G. Secchi Mobil Gelecek Vizyonu hakkında katılımcılara sunum yaptı.

  Toplantıda Sentim Bilişim’den Mustafa Bulanın yaptığı  ‘Mobiliteye Yeni Bakış ve Küresel Bilginin işlenmesi’ konulu sunum  katılımcılarlar tarafından ilgiyle karşılandı. CIO Başarı Hikâyeleri bölümünde sunum yapan Uludağ Elektrik A.ş. CIO su Mesut EFE, Sentim ve Uedaş işbirliğinden bahsetti." Çağrı merkezi ve yazılım projeleriyle devam eden iş ortaklığımızın uzun yıllar devam edeceği düşüncesindeyiz" dedi

 • Trafik Sistemlerinin Lider Markası Redflex Artık Sentim ile Türkiye'de!

  Trafik Sistemlerinin Lider Markası Redflex Artık Sentim ile Türkiye'de!

  01 / 08 / 2013

  Sabit kameralı Hız Kontrol ve Kırmızı ışık kontrol sistemlerinin lider markası Redflex , Sentim  aracılığı ile Türkiye'de konumlandırılmaya başladı.

   Hız ihlali yapan ve kırmızı ışık ihlali yapan araçların 24 saat boyunca yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını ve videosunu kayıt ederek , tamamen otomatik olarak ceza makbuzunu oluşturabilen sistem ilk olarak Konya Emniyet Müdürlüğünde aktif hale getirildi.

   Konya'da hız ihlal  sisteminin  bulunduğu yol ve çevresinde ortalama hız 103 Km/saat iken sistemin çalışması ve yarattığı etki sayesinde ortalama hız 60'a düşmüştür ve o bölgedeki kazalar %94   oranında azalmıştır. Bu etki tüm Emniyet Müdürlükleri tarafından ilgi ile takip edilmektedir.

   Trafik polisleri ve operatör yardımı gerekmeden çalışan sabit otomatik bir sistem olması ve tüm yasal süreçleri tamamlamasından ötürü Türkiye'de ilk özelliğini taşımaktadır.

   Sistemin Türkiye'de ceza kesebilmesi ve yasal hale gelebilmesi için  Gebze Tübitak Ulusal Metroloji Enstitüsü'nde Sentim Kamera ve Trafik sistemleri Ürün Müdürü Latif YAZICI ve Tübitak mühendislerinin ortak çalışmaları sonucunda gerekli testler ve kalibrasyonlar yapılarak Kalibrasyon Sertifikası alınmıştır.

 • Turkcell'in Tercihi de Sentim Bilişim

  Turkcell'in Tercihi de Sentim Bilişim

  01 / 08 / 2013

  Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi TURKCELL, Microsoft Lisans Çözümleri konusunda Sentim'i tercih etti.

  3 yıl sürecek Microsoft Kurumsal Anlaşması kapsamında Sentim, TURKCELL'in yurt içinde bulunun tüm grup şirketleri ve yurt dışında ise Belarus'ta bulunan BEST firmasına ;

    - Kurumların lisans altyapısı ile ilgili aracılık,

  - Kurumsal anlaşmadan doğan hakların aktivasyonu ve eğitimi,

  - Kurumun Microsoft ile olan ilişkilerinin yönetilmesi,

  - Kurumsal anlaşma süresince Microsoft'un çıkacak olan yeni teknolojilerinin kurum şirketlerine tanıtımı hizmetlerini sunacak.

   

  Başarılarını her geçen gün Türkiye'nin önde gelen şirketlerini referansları arasına katarak ilereyen Sentim, 2011 yılında da birbirinden değerli müşterileri, iş ortakları ve ekibiyle daha da gelişmeye devam edecektir.

 • Sağlık Bilişim Yöneticileri Portaxe'de Buluştu

  Sağlık Bilişim Yöneticileri Portaxe'de Buluştu

  01 / 08 / 2013

  Sağlık bilişim yöneticileri Sentim ve Cisco markaları ile 11 Aralık 2011 Pazar Sabahı Portaxe Restaurant'da buluştular.

  Sabiyap'ın düzenlediği Sağlık Bilişim Yöneticileri toplantısı 11 Aralık 2011 tarihinde İstanbul'da Sarıyer Portaxe Restaurant'da Sentim ve Cisco sponsorluğunda gerçekleşti. Toplantıya İstanbul'dan birçok hastane müdürü, bilgi sistem yöneticisi, tedarik zinciri ve işletme yöneticisi katıldı. Sentim adına ise sağlık sektörü yöneticisi Mehmet Keleş, Ekrem Tatlı, Mehmet Emin Yağcı ve Halkla İlişkiler yöneticisi Meryem Uçar katıldı.

  Sağlıkta yeni teknolojilerin masaya yatırıldığı toplantıda, sağlık sektöründe dünyada kullanılan ileri bilişim teknolojilerinin hastane yöneticisi, doktor ve hemşirelere sağladığı kolaylıklar, hastane yönetimi ve hasta bakım kalitesine katkıları, teknolojideki değişimlerin hastanelere sağladığı enerji tasarrufu gibi konular masaya yatırıldı.

  Boğazın eşsiz manzarası ve Portaxe Restaurant'ın profesyonel hizmeti ile gerçekleşen keyifli etkinlikten tüm katılımcılar memnun olarak ayrıldı.

Sentim Bilişim bir Holding Şirketidir.