SQL Server 2014 Ankara Lansmanında Sentim Platin Sponsor Oldu

Facebook Post 3
20 / 05 / 2014

Microsoft Türkiye’nin Ankara’da gerçekleştirdiği SQL Server Bilişim Zirvesi 2014’de, bilişim dünyasının profesyonelleri bir araya geldi. ‘’En kritik alanlarda 50 kat daha yüksek performans’’ temasıyla düzenlenen zirvenin Platin Sponsoru Sentim Bilişim oldu.

Microsoft, ABD'de gerçekleştirilen küresel lansmanın hemen ardından 16 Nisan 2014'te Swissotel' de 29 Nisanda ’da Ankara’da gerçekleştirdiği SQL Server 2014 lansmanıyla yeni platformun detaylarını katılımcılarla paylaştı. Microsoft, ayrıca verinin yön verdiği ve "akıllı çevresel zeka" olarak isimlendirdiği kavramı hayata geçirecek ürün ve hizmetlerinin detaylarını da aktardı.

Dünyanın en yaygın kullanılan veri tabanı olan SQL Server ‘in mevcut en güncel sürümü SQL Server 2014, bellek içi (in-memory) teknolojisiyle sunduğu gerçek zamanlı performans, Microsoft Azure sayesinde genel buluta ölçeklenebilme ve felakete karşı yedekleme yetenekleriyle dikkat çekiyor.

Etkinlik kapsamında Power BI demosu yapan Sentim Bilişim Uygulama Platformu Çözüm Danışmanı Buğrahan Topal, katılımcılara bu ürünü kullanarak sahip olabilecekleri raporlama yeteneklerini tanıttı

Microsoft Ankara zirvesine platin sponsor olarak katılan Sentim Bilişim İstanbul Genel Merkez, ve Ankara Ofisi olmak üzere yönetici ve teknik ekip düzeyinde etkinliğe katılım sağladı.


Sentim Bilişim bir Holding Şirketidir.