Ankaralı Bilişimciler Microsoft Bilişim Zirvesinde Buluştu

1503957 480027582108592 974338239 N
17 / 12 / 2013
Microsoft Türkiye’nin Ankara’da gerçekleştirdiği Microsoft Bilişim Zirvesi 2013’de, Bilişim dünyasının profesyonelleri bir araya geldi. Geleceği Birlikte Şekillendirelim” temasıyla düzenlenen zirvenin Platin sponsoru Sentim Bilişim oldu.
Başkentin bilişim devleri ve profesyonelleri Microsoft Bilişim Zirvesi 2013’de bir araya geldi. Uzman konuşmacıların yer aldığı zirvede sektörün geleceğine yön verecek yeniliklerin yanı sıra Türkiye’nin dijital geleceğini biçimlendiren başarı öyküleri ve çözümler anlatıldı. Ankara JW Marriott Hotel’de gerçekleşen etkinlikte, 5 ana başlık altında 20 paralel sunum gerçekleştirildi. Zirveye yaklaşık 1000 Bilgi Teknolojisi Uzmanı katıldı.
Microsoft Ankara lansmanına platin sponsor olarak katılan Sentim Bilişim İstanbul Genel Merkez, ve Ankara Ofisi olmak üzere yönetici ve teknik ekip düzeyinde etkinliğe katılım sağladı. Çekiliş ile belirlenen 7 katılımcıya toplamda 3500 TL bedelinde hediye çeki ödülü veren Sentim renkli sahnelere ev sahipliği yaptı.
Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen’in açılış konuşmasıyla başlayan zirvede Türkiye’nin son 10 yılda birçok alanda büyük başarılar elde ettiği belirtildi. Dünyadaki mega eğilimleri bulut, mobilite, sosyal ve büyük veri olarak 4 ana başlıkta topladıklarını anlatan Özmen, “Microsoft, geçen yıl bulut konusunda 3 milyar dolarlık yatırım yaptı. Bulutun rekabete çok büyük katkısı var. Şirketler bulut teknolojisiyle sınıf atlayabilirler” değerlendirmesinde bulundu.
Özmen, dünyadaki telefon sayısının bilgisayarın 6 katına çıktığını belirterek, bu alanda büyük bir pazar oluştuğunu ve Türkiye’nin de burada büyük bir oyuncu olduğunu vurguladı. Türkiye’nin bilişim teknolojileri pazarının 31 milyar liraya ulaştığına işaret eden Özmen, bunun yaklaşık 5,5 milyar dolarlık kısmının Microsoft ekosistemi tarafından sağlandığını söyledi. Tüm katılımcı ve sponsorlara teşekkür ederek konuşmasını noktaladı.


Sentim Bilişim bir Holding Şirketidir.