Fatih Projesinde Sentim imzası

Fatih
07 / 11 / 2013
Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği Eğitimde Fatih Projesi’nde 3.lot olarak bilinen Doğu Bölgesi’ndeki 4.462 okulu kapsayan bölümünün ihalesini teknoloji yatırımlarıyla bilinen Sentim Bilişim kazandı.

15 milyon öğrencinin yanı sıra ekonomik büyüklüğü ile teknoloji şirketlerini de yakından ilgilendiren Fatih Projesi'nde ikinci faz alt yapı kurulum ihalesinin sahibi Sentim Bilişim oldu.

Üç bölgeyle birlikte 13 bin okulu kapsayan ve geçtiğimiz günlerde karar verilen ihalenin toplam bedeli yaklaşık 500 milyon lirayı buluyor.

Proje tamamlandığında Milli Eğitim Bakanlığı’nın merkez sunucularında bulunan ders içerikleri okullardaki etkileşimli tahtalarda ders olarak işlenebilecek. Okula tablet bilgisayarları ile gelen öğrenciler, kablosuz erişim cihazları aracılığı ile internet kullanımı yapabilecekler.

Sentim Bilişim Yönetim Kurulu üyesi İffet Polat, ‘’Fatih Projesi’ne bilişim alanındaki tüm tecrübelerini aktaracaklarını söyleyerek, “Teknoloji alanında Türkiye’yi bilişim lideri yapacak tüm projelerde yer almak istiyoruz” dediler.

Fatih Projesinde başbakanımızın dağıtmış olduğu ilk tabletlerin de Sentim Bilişim tarafından tedarik edildiğinin altını çizen Polat, 1. Faz alt yapı çalışmalarının da son aşamaya geldiğini belirtti.

Daha fazla bilgi ve iletişim için,

Zehra Uzan- Halkla İlişkiler Sorumlusu

zehra_uzan@sentim.com.tr-0216 554 85 54


Sentim Bilişim bir Holding Şirketidir.