Sentim IT Yöneticileri ile bulutların üzerinde buluştu

Autodesk
01 / 08 / 2013

Bulut tabanlı tasarım ve mühendislik yazılımında lider Autodesk ile gerçekleştirdiğimiz Belediyelere özel Autocad Semineri 30 Nisan’da İstanbul Sapphire’de gerçekleşti.

Belediyelerin IT Yöneticileri, İmar Müdürleri ve Fen işleri Yöneticilerinin katıldığı seminer, 30 Nisan 2013 tarihinde İstanbul Sapphire AVM Seyir Terasında gerçekleştirildi. Sentim adına açılış konuşmasını Marmara Kamu Sektör Yöneticisi Refik Tuncer gerçekleştirdi.

İstanbul’daki birçok ilçe belediyesi yöneticilerini bir araya getiren Sentim, Dünya’da “Building Information Modeling” olarak bilinen BİM süreçlerinin tüm detaylarını katılımcılara sundu.

Bir binanın kavramsal tasarım aşamasından, inşaat öncesi, esnası ve sonrası işlemlerinin tümünü kapsayan aşamalarının en doğru şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlayan Autodesk sistemi BIM, Türkiye’de de “Yapı Bilgi Modellemesi” adıyla her geçen gün biraz daha ilgi görüyor.

Alanında öne çıkan yüksek mimar Tuğba BAŞER BIM uygulamalarındaki deneyimlerini paylaştığı seminer de, Autodesk Satış Müdürü Sevda Koçak’ın da katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye’de, mimarlık ve inşaat alanında verimliliğin ve sürdürülebilirliğin önemini vurgulayan BIM semineri, konuşmacıların farklı fonksiyonlardaki BIM deneyimlerini aktardığı bir platform oluşturarak, katılımcıların profesyonel iş yaşamlarına katkı sağlayabildi.

“Yapı Bilgi Modellemesi” sisteminin kullanıldığı binalara ait başarı hikâyelerine de ev sahipliği yapacak etkinliğin çok sayıda mimar, mühendis ve inşaat firma yöneticisini bir araya getirdi.

Seminerin sonunda 4 boyutlu İstanbul turuna katılarak eğlenceli saatler geçiren katılımcılar, öğle yemeklerini Seyir terasının 55. Katında İstanbul manzarasında yediler.

Sentim Yönetim Kurulu Üyesi İffet Polat, "IT  profesyonellerini bir araya getiren bu tür toplantıların sektör açısından  çok yararlı olduğunu Sentim olarak yeni dönemde bu tür aktiviteleri artırarak devam edeceklerini" söyledi.


Sentim Bilişim bir Holding Şirketidir.