Fibabanka için çözüm, SENTİM

Fidabanka
01 / 08 / 2013

Müşterilerin beklenti ve ihtiyaçlarına uygun ürün ve hizmetler sunmayı görev edinen Fibabanka, Windows 8 tabletler üzerinde daha hızlı ve esnek bir bankacılık hizmeti sunmak amacıyla mobil bankacılığa Sentim ile birlikte geçti.

Tüm bankacılık işlemlerinde daha hızlı ve daha güvenli çözümler sağlamayı hedefleyen Fibabanka, kendi alanlarında lider olan Sentim ve Microsoft ile birlikte ilk olabilecek nitelikte bir projeye imza attı. 

Bu proje ile kullanıcılar, Windows 8 tabanlı tabletler üzerinden doğrudan iletişime geçebilecekleri bir platforma kavuşturuldu. Çok kısa süre içerisinde geliştirilen bu platform ile satış çalışanları, şube dışında da güvenli, hızlı ve sağlıklı bir biçimde sisteme erişebildiler. 

Bu sayede müşteri görüşmeleri dâhil saha çalışanlarınca elde edilen tüm verilerin mobil cihazlar aracılığı ile hızlı ve kolayca sisteme işlenmesi ve hızlıca harekete geçilmesi gereken konularda daha hızlı ilerleme imkânları sağlandı. 

Bunun dışında, kullanıcının yanında taşıyamayacağı merkezi bilgilere gerektiğinde tek bir tuş ile ulaşma imkânı sağlandı. Projede aynı zamanda GPRS sensoru kullanılarak saha satış çalışanın o anki konumunu belirleyip yöneticisine iletebilir hala getirildi.

Bu projede Fibabanka, mevcutta kullandığı güvenlik ve sistem yönetim yatırımlarına hiçbir alt yapı yatırımı yapmadan yeni sisteme başarılı ile geçiş sağladı. 

Tabletler Microsoft domain ortamına kolayca eklendi. Fibabanka, tablet üzerinde bankacılık uygulamaları dışında Microsoft Office ve bütün diğer uygulamaları çalıştırabilir konuma getirdi.

Projede hayata geçirilen tüm ilkler müşteriler, yöneticiler ve saha çalışanları için sorunsuz bir şekilde ilerlemeye devam ediyor.

Sentim Bilişim bir Holding Şirketidir.