Ankaralı Bilişimciler Microsoft Bilişim Zirvesinde Buluştu.

Ankaralansman
01 / 08 / 2013

Microsoft Türkiye’nin İstanbul’dan sonra Ankara’da gerçekleştirdiği Microsoft Bilişim Zirvesi 2012’de, kurumlara çok sesliliği yönetilebilmeleri için geliştirilen en yenilikçi çözümler anlatıldı. Sentim Zirvenin Altın Sponsoruydu.

Başkentin bilişim devleri ve profesyonelleri Microsoft Bilişim Zirvesi 2012’de bir araya geldi. Uzman konuşmacıların yer aldığı zirvede sektörün geleceğine yön verecek yeniliklerin yanı sıra Türkiye’nin dijital geleceğini biçimlendiren başarı öyküleri ve çözümler anlatıldı. Ankara JW Marriott Hotel’de 5 Aralık 2012 tarihinde gerçekleşen etkinlikte, 5 ana başlık altında 20 paralel sunum gerçekleştirildi. Zirveye yaklaşık 500 Bilgi Teknolojisi Uzmanı katıldı.

Microsoft İstanbul Lansmanından sonra Ankara Lansmanına da altın sponsor olarak katılan Sentim Bilişim İstanbul Genel Merkez, ve Ankara Ofisi olmak üzere yönetici ve teknik ekip düzeyinde etkinliğe katılım sağladı. Birçok müşterisi ile görüşme imkânı bulan arkadaşlarımız Win 8 uyumlu tablet, PC özellikleri hakkında bilgi paylaşımında bulundu.  Sentim Bilişim’in tablet PC ile kurumsal ağda yapabileceklerini ve kurumların kazanımlarını anlatan Microsoft Ürün Müdürümüz, ’’Sentim olarak Windows 8 tablet uyumlu bilgisayarları önermekteyiz’’ dedi.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen’in açılış konuşmasıyla başlayan lansmanın konuk sunucusu T.C. Dışişleri Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Naci Koru oldu.  Bakanlığın bilişim teknolojilerine verdiği önemi belirtirken, bakanlık tarafından kullanılan sistemlerden de konuşması sırasında bahsetti. Koru; 'Üç sene önce gerçekleşen Windows 7 lansmanında da konuşmacı olarak yer almıştım. O dönemde bakanlığımızda Windows 7 işletim sistemini kurmuştuk, şimdi ise Windows 8 sistemine geçmeyi planlıyoruz. Bizim için, sıkça kullandığımız üç cihazın; cep telefonu, tablet ve bilgisayarın birlikte çalışması çok önem verdiğimiz bir konu. Bakanlığımıza bağlı olarak çalışan yaklaşık 6 bin memur var. Çalışanlarımız dilediği her yerden bulut teknolojisi sayesinden bilgilerine ulaşabiliyor. Cihazlar arası entegrasyon bizim için çok önemli. Bakanlığı olarak teknoloji alanında yeni neler yapabiliriz diye sürekli düşünüyoruz. Amacımız tüm kamu kuruluşları arasında entegrasyon sağlamak. Microsoft Bilişim Zirvesi 2012 sayesinde, sizlere kullandığımız yeni teknolojileri ve gelecek planlarımızı anlatma şansı bulduk. Microsoft Türkiye'ye ve tüm sponsorlarına teşekkür ederek konuşmasını noktaladı.

Sentim Bilişim bir Holding Şirketidir.