Fatih Projesinde 35 İlin Alt Yapısı Sentim'e Emanet

Fatihp(1) 1
01 / 08 / 2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde 22 Kasım 2010'da, Milli Eğitim Bakanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından imzalanan protokolle başlayan Fatih Projesi'nin altyapısı 35  ilde SENTİM  tarafından kurulacak.

Türkiye de son yılların en büyük bilişim projelerinden biri olan FATİH projesinin önemli etaplarından birin de daha SENTİM çözüm üretiyor.

Proje  kapsamında,  3. Bölge olarak adlandırılan toplam 35 ili içine alan Doğu Anadolu Bölgesindeki okulların Teknolojik  alt yapıları SENTİM tarafından kurulacak.

İhale sonucunun kesinleşmesinin ardından Ankara Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen törenle kurumlar arasında protokol imzalandı. Törene Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri(YEGİTEK) Genel Müdürü Mustafa Koç ile Sentim Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Recep Ulutaş katıldı.

FATİH Projesinde teknolojik alt yapıyı sağlamaktan onur duyduklarını belirten Sentim Genel Müdür Yardımcısı Recep Ulutaş, gerçekleştirilecek projeyle okullardaki ve sınıflardaki altyapının projenin işleyişine uygun hale getirileceğini ifade etti. Ülkemizin eğitiminde büyük bir aşamayı sağlayacak bir projeye tüm bilgi birimimizi aktarmaktan memnuniyet duyacağız, FATİH Projesinde başbakanımızın dağıtmış olduğu tabletlerin de Sentim Bilişim tarafından tedarik edildiğinin altını çizen Ulutaş, eğitim sistemimize faydalı olacak her çalışmada yer almak istediklerini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEGİTEK) Genel Müdürü Mustafa Koç da, sadece ulusal boyutta değil, uluslararası boyutta da ilgiyle izlenen Fatih Projesi ile 2023 vizyonunu gerçekleştirecek insan kaynağının yetiştirilmesinin hedeflendiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Unesco'nun 21. yüzyıl vatandaşlığı becerileri olarak tarif ettiği, teknoloji kullanımı, medya okur-yazarlığı, etkili iletişim, analitik düşünme, problem çözme, birlikte çalışma ve işbirliği, vatandaşlık sorumluluğu, global farkındalık ile öğrencilerimizi edilgen olmaktan çıkaracak, onlara fikirlerini rahat ifade etme, topluluk önünde konuşma, seviyeli tartışma gibi yetenekleri kazandıracak 'interaktif eğitim' anlayışının altyapısını kuruyoruz."

Sentim Bilişim bir Holding Şirketidir.