Sentim, Fortune 500 ile Zirvede!

Fortune500(1)
01 / 08 / 2013

Bilişim sektörünün en köklü kuruluşlarından biri olan SENTİM gerek ülke ekonomisi içerisinde, gerekse bilişim sektöründe en büyükler arasında yer alıyor.

Dünyada en prestijli şirket sıralaması olan Fortune 500 tarafından bu yıl ilk defa Türkiye'de yapılan sıralamada SENTİM Türkiye'nin en büyük 500 ü arasında yer aldı

Şirketleri net satış geliri rakamlarına göre sıralayan 'Fortune 500' çalışması dünyanın her yerinde büyük ilgi görüyor, referans kabul ediliyor. Bu liste içerisinde yer almak gerek ABD'de gerekse dünyada saygınlık simgesi olarak tanımlanıyor. İş aleminin dünya ligi niteliğindeki bu liste, zaman içinde ülkelerin, sektörlerin, şirketlerin iş çevrimleri ve performansları itibarıyla ne yönde seyir izlediğini de ortaya koyuyor.

Bilişim sektörünün referans kuruluşlarından biri olan İnterpromedya tarafından yapılan ilk 500 bilişim şirketi sıralamadaysa SENTİM ilk 50 içerisinde yer alıyor.

Türkiye'deki  Bilişim sektörüne yönelik en kapsamlı araştırmalardan biri olan ve bu yıl 10. su gerçekleştirilen Bilişimin ilk 500ü araştırması, şirketlerin net satış gelirleri göz önüne alınarak yapılıyor

Sentim Bilişim bir Holding Şirketidir.