Trafik Sistemlerinin Lider Markası Redflex Artık Sentim ile Türkiye'de!

Redflex1
01 / 08 / 2013

Sabit kameralı Hız Kontrol ve Kırmızı ışık kontrol sistemlerinin lider markası Redflex , Sentim  aracılığı ile Türkiye'de konumlandırılmaya başladı.

 Hız ihlali yapan ve kırmızı ışık ihlali yapan araçların 24 saat boyunca yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını ve videosunu kayıt ederek , tamamen otomatik olarak ceza makbuzunu oluşturabilen sistem ilk olarak Konya Emniyet Müdürlüğünde aktif hale getirildi.

 Konya'da hız ihlal  sisteminin  bulunduğu yol ve çevresinde ortalama hız 103 Km/saat iken sistemin çalışması ve yarattığı etki sayesinde ortalama hız 60'a düşmüştür ve o bölgedeki kazalar %94   oranında azalmıştır. Bu etki tüm Emniyet Müdürlükleri tarafından ilgi ile takip edilmektedir.

 Trafik polisleri ve operatör yardımı gerekmeden çalışan sabit otomatik bir sistem olması ve tüm yasal süreçleri tamamlamasından ötürü Türkiye'de ilk özelliğini taşımaktadır.

 Sistemin Türkiye'de ceza kesebilmesi ve yasal hale gelebilmesi için  Gebze Tübitak Ulusal Metroloji Enstitüsü'nde Sentim Kamera ve Trafik sistemleri Ürün Müdürü Latif YAZICI ve Tübitak mühendislerinin ortak çalışmaları sonucunda gerekli testler ve kalibrasyonlar yapılarak Kalibrasyon Sertifikası alınmıştır.

Sentim Bilişim bir Holding Şirketidir.