Sentim, Huawei Container Data Center Projesi

Anasayfa Anasayfa

Türkiye’nin lider sistem entegratörü Sentim; katma değer yaratan projeler gerçekleştirmeye ve özgün teknolojiler üreterek büyümeye devam ediyor.

Dünya veri merkezi pazarının lider oyuncularından biri olan Huawei ile bu alandaki iş birliği kapsamında oluşturulan Container Data Center Projesi, Kuralkan Tuzla Fabrikasında aktif olarak hayata geçirildi. Geçtiğimiz hafta Sentim satış ekibi, teknik ekip ve yöneticileri tarafından ziyaret edilen Container Data Center, müşterilerimiz tarafından da ziyaret edilmeye başlanmıştır.

UPS, iklimlendirme, yangın söndürme ve yönetim yazılımı gibi, bir Data Center’da bulunması gereken tüm özellikleri bir arada sunan Container’ın en önemli avantajlarından biri “Mobil” olmasıdır. Böylece yangın ya da benzeri doğal felaket gibi durumlarda güvenli bir bölgeye taşınarak, sorunsuz şekilde çalışmaya devam etmektedir. Diğer yandan sistem, Data Centerlar’ın en önemli gider kalemlerinden olan inşaat sürecini gerektirmediği için, kısa sürede ve son derece uygun maliyetlerle kurularak hizmet vermeye başlamaktadır.

Taşınabilir Veri Merkezi, bugünün en hızlı büyüyen ürün gruplarından biri olmanın yanı sıra, telekomünikasyon, eğitim, sağlık ve enerji gibi kurumsal yaşamın birçok alanında da tercih edilmektedir. Tüm bu sektörler için sunduğu dış mekân çözümleriyle; hızlı ve esnek kurulum, üst düzey verimlilik, yüksek güç yoğunluğu ile daha düşük maliyetli bir yerleşim alanı sağlamaktadır.

Sentim IT is and Holding company.