• Sentim ve Cisco IT Yöneticilerine Bilişim Dünyasındaki Yeni Teknolojileri Tanıttı.

  Sentim ve Cisco IT Yöneticilerine Bilişim Dünyasındaki Yeni Teknolojileri Tanıttı.

  01 / 08 / 2013

  Sentim ve Cisco işbirliği ile gerçekleştirilen ’Teknoloji Günü’ semineri 4 Temmuz tarihinde Point Hotel Barbaros’da gerçekleştirildi.

  Yarım gün süren seminere kamu ve özel sektörden bilgi işlem yöneticileri katıldı Sabah 09.00’da Cisco Ürün Satış Uzmanı Aytuğ Sayın’ın Veri Çözümleri hakkındaki konuşmasıyla başlayan etkinlik Sentim Network Teknolojileri Danışmanı Ahmet Musa Eriş’ın konuşması ile devam etti.

  Sentim ve Cisco ortaklığı ile Namık Kemal Üniversitesi’ne yapılan IP telefon uygulamasından örnekler sunan Ahmet Eriş, katılımcılara projeyi örnek cihazlar ile tanıttı. Proje ile Üniversite içerisinde tek merkezden telefon ve dahili hat yönetimi sağlanmış, Kampüsler ve dış lokasyonda bulunan MYO arasındaki tüm görüşmeler IP tabanlı ve ücretsiz olarak faaliyete geçirilmiştir.

  Saat 14.00 itibariyle sona eren etkinlikte bilgilendirici ve keyifli vakit geçiren davetliler Cisco’nun geniş ürün portföyünü ve sunduğu hizmetleri daha yakından tanıma fırsatı buldular  


 • Microsoft Güvenlik Ürünleri Semineri

  Microsoft Güvenlik Ürünleri Semineri

  01 / 08 / 2013
  Microsoft Güvenlik Ürünleri seminerini, özel ve kamu sektöründen IT uzmanlarının katılımı ile Mayıs ayında gerçekleştirdik.
   
  Sentim-Microsoft ortaklığı ile yapılan Exchange & Birleşik İletişim ve Hyper-V & Sanallaştırma Seminerlerinin ardından ForeFront güvenlik ürünleri seminerinde de yoğunluklu teknik demolar yapıldı. 

  Düzenlenen seminerde, Forefront ürün ailesine ek olarak Türkiye’de sadece Sentim’in distribitörlüğünü üstlendiği GigaTrust teknolojisi de anlatıldı. Bilgi güvenliği noktasında RMS ile entegre çalışan Gigatrust, başta bankacılık sektörü olmak üzere tüm diğer sektör uzmanları tarafından ilgiyle karşılandı. 

  2010 mali yılında sizlerle bir çok Microsoft Eğitiminde bir araya geldik. 2011 yılında da yeni teknolojiler ile sizlere deneyimlerimizi sunmaya devam edeceğiz.
 • Bilişim Zirvesi 2011 Sentim'in Altın Sponsorluğunda Gerçekleşti.

  Bilişim Zirvesi 2011 Sentim'in Altın Sponsorluğunda Gerçekleşti.

  01 / 08 / 2013

  Microsoft Türkiye’nin 11 Mart 2011 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde Sentim Bilişim'in Altın Sponsorluğunda gerçekleştirdiği Microsoft Türkiye Bilişim Zirvesi 2011 etkinliğinde uzman yerli ve yabancı konuşmacılar sektörün geleceğine yön verecek trendleri anlattı.

  Başta Sentim Bilişim olmak üzere Türkiye bilişim sektörünün önde gelen firmalarının yetkililerini, Microsoft'un kurumsal müşterileri, KOBİ'leri, iş ortakları, yazılım geliştiricileri ve bilgi teknolojisi uzmanlarını bir araya getiren zirvede, Türkiye’nin dijital geleceğini biçimlendiren çözümler ve başarı öyküleri de paylaşıldı.

  Geleceğin Çalışma Dünyası, Web Platformu, Kurumsal İş Çözümleri ve Bulut Bilişim gibi birçok farklı konuda, 11 paralel sunumun gerçekleştirildiği zirveye 5 binden fazla profesyonel katıldı.

 • Intel

  Intel "Kurumsal Çözümler ve Gelecek" Toplantısı Sentim Sponsorluğu'nda Gerçekleşti

  01 / 08 / 2013

  Sabiyap'ın düzenlediği Sağlık Bilişim Yöneticileri toplantısı 26 Şubat 2012 tarihinde İstanbul'da Angel Blue Restaurant'da Sentim ve Intel sponsorluğunda gerçekleşti.

  Toplantıya İstanbul'dan birçok özel ve devlet hastanesinden; başhekim, başhekim yardımcıları, hastane müdürleri, bilgi işlem ve ilaç sektörü müdürleri katılım gösterdi. Toplantıya Sentim adına ise Sağlık Sektörü Yöneticisi Mehmet Keleş, Intel Ürün Müdürü Çiğdem Ödemiş, Profesyonel Hizmetler Yöneticisi Burak Şadoğlu ve Halkla İlişkiler yöneticisi Meryem Uçar; Intel yöneticilerinden İş Geliştirme Müdürü Göker Öztürk, Kurumsal Teknolojiler Uzmanı Volga Şimşek ve İş Geliştirme Stajyeri Nilay Yatkın katıldı.

  Sağlıkta yeni teknolojilerin masaya yatırıldığı toplantıda Intel'in ürettiği ve IT yöneticilerinin hayatını kolaylaştıracak vPro Teknolojisi masaya yatırıldı.

  Intel İş Geliştirme Müdürü Göker Öztürk ve Kurumsal Teknolojiler Uzmanı Volga Şimşek Intel vPro Teknolojisi ile yazılım sorunlarının tamamının uzaktan müdahale ile çözülebileceğini, işletim sistemi geçişlerinin uzaktan, zero-touch ile yapılarak mesai saatleri dışında da kapalı sistemlere ulaşılarak güncelleme yapılabilme özelliklerini açıkladılar. Bu teknoloji sayesinde sistem yönetim maliyetlerinde ciddi azalma, enerji tasarrufu ve artan güvenlik sağlanacağı paylaşıldı.

  Boğazın eşsiz manzarası ve Angle Blue Restoran'ının profesyonel hizmeti ile birlikte çok keyifli bir etkinlik geçiren Sağlık Bilişimcileri çok memnun ayrıldılar.

 • SAKARYA MOBESE AÇILIŞI YAPILDI !

  SAKARYA MOBESE AÇILIŞI YAPILDI !

  01 / 08 / 2013

  Mobese binasının açılışı Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Video Konferans ile yapılmıştır .

  Beşir Atalay ve beraberindeki bakan ve milletvekillerin geldiği açılışı kalabalık bir gazeteci grubu izledi .

  Açılışta Mobesede hizmet veren firmalara Plaketleri sunuldu ;

  Anadolu Kamu Genel Müdürü Yavuz Bacacı'ya plaketi bizzat Bakan Beşir Atalay takdim etti.

  Bugüne kadar aşağıdaki 12 ilde Mobese çalışmaları yapıldı :

  ADANA

  BURDUR

  IĞDIR

  NEVŞEHİR

  UŞAK

  MALATYA

  KONYA

  GEBZE

  SAKARYA

  KARS
  DÜZCE (çalışmalar devam etmekte)
  KİLİS (çalışmalar devam etmekte)

 • Fatih Projesinde İlk Tabletler Sentim'den.

  Fatih Projesinde İlk Tabletler Sentim'den.

  01 / 08 / 2013

  Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (Fatih) Projesi 6 Şubat 2012 tarihinde Sabahattin Zaim Anadolu Öğretmen Lisesi'nde düzenlenen törenle duyuruldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törene Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer Dinçer ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım ve Sentim Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Sn. Recep Ulutaş katılım gösterdi.

  Eğitim öğretim yılının yeni başlayan ikinci dönemi ile Fatih Projesinde Başbakanın dağıtmış olduğu Samsung tablet bilgisayarlar sektörün lider entegratör firmalarından Sentim Bilişim tarafından tedarik edildi. Proje kapsamında 12 bin 800 tablet bilgisayar pilot olarak uygulanacak 17 ildeki 52 okula dağıtıldı. 2010 yılında imzalanıp, çalışmaların başlatıldığı FATİH Projesi ile eğitimde bilişim teknolojisinin önemini arttırmayı, sınıfları daha ileri teknolojiyle donatmak suretiyle öğrencilerin teknolojiyi daha etkin kullanmasını sağlamayı amaçlıyor.

  Böyle tarihi bir ana ve böyle unutulmaz bir açılışa şahitlik yapmanın heyecanını taşıdığını dile getiren Başbakan Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak, böyle bir projeyi vücuda getirmenin ve Türkiye'yi böyle bir projeyle tanıştırmanın haklı gururunu yaşadığını söyledi. Bu projenin her aşamasında görev alanları yürekten kutlayan Başbakan Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığını projede yer alan ve projeye katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlar ile kamu ve özel sektörü kutladı ve teşekkür etti.

 • Sentim ve EMC Müşterileriyle Ortaköy'de Buluştu

  Sentim ve EMC Müşterileriyle Ortaköy'de Buluştu

  01 / 08 / 2013

  Premier partner olarak EMC ile iş birliğini sürdüren Sentim, müşterileriyle Ortaköy’de buluştu. 19 Haziran salı günü Radisson Blu Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilen etkinlikte finans, eğitim ve sağlık sektörlerinden bir çok IT yöneticisi hazır bulundu. Boğaz manzarasında yapılan kahvaltının ardından etkinliğin açılış konuşmasını Sentim Genel Müdür Yardımcısı Burak Kuralkan yaptı.

   

  Açılış konuşmasının ardından EMC Teknik Danışmanı Aret Tunç katılımcılara İş Sürekliliği ve EMC Teknolojileri hakkında bilgi veren bir sunum yaptı. Sentim Server Storage Sanallaştırma Takım Lideri Mecit Yöndem Masaüstü Sanallaştırma Çözümleri ve Kurumlarda Operasyonel Verimlilik hakkındaki çalışmalarını katılımcılar ile paylaştı.

  Seminerde keyifli dakikalar geçiren katılımcılar bu tür toplantıların yeni gelişmelerden haberdar olmak ve bilgilerini tazelemek açısından çok faydalı olduğunu belirttiler


 • Sentim, Fortune 500 ile Zirvede!

  Sentim, Fortune 500 ile Zirvede!

  01 / 08 / 2013

  Bilişim sektörünün en köklü kuruluşlarından biri olan SENTİM gerek ülke ekonomisi içerisinde, gerekse bilişim sektöründe en büyükler arasında yer alıyor.

  Dünyada en prestijli şirket sıralaması olan Fortune 500 tarafından bu yıl ilk defa Türkiye'de yapılan sıralamada SENTİM Türkiye'nin en büyük 500 ü arasında yer aldı

  Şirketleri net satış geliri rakamlarına göre sıralayan 'Fortune 500' çalışması dünyanın her yerinde büyük ilgi görüyor, referans kabul ediliyor. Bu liste içerisinde yer almak gerek ABD'de gerekse dünyada saygınlık simgesi olarak tanımlanıyor. İş aleminin dünya ligi niteliğindeki bu liste, zaman içinde ülkelerin, sektörlerin, şirketlerin iş çevrimleri ve performansları itibarıyla ne yönde seyir izlediğini de ortaya koyuyor.

  Bilişim sektörünün referans kuruluşlarından biri olan İnterpromedya tarafından yapılan ilk 500 bilişim şirketi sıralamadaysa SENTİM ilk 50 içerisinde yer alıyor.

  Türkiye'deki  Bilişim sektörüne yönelik en kapsamlı araştırmalardan biri olan ve bu yıl 10. su gerçekleştirilen Bilişimin ilk 500ü araştırması, şirketlerin net satış gelirleri göz önüne alınarak yapılıyor

 • TAMEK Gıda, İletişim Altyapısı İçin Sentim Bilişim'e Güvendi.

  TAMEK Gıda, İletişim Altyapısı İçin Sentim Bilişim'e Güvendi.

  01 / 08 / 2013

  Türkiye gıda sektörünün öncü kuruluşlarından olan "Tamek Gıda", 4 farkli şehirde bulunan yerleşkeleri arasında kurduğu iletişim altyapısı için Sentim Bilişim'e güvendi.

  Tamek Holding bünyesinde Active Directory yapısının kurulumu ile başlanılan proje kapsamında, Microsoft Hyper-V Sanallaştırma platform kullanılmış ve temin edilen donanım üzerinde Hyper-V Cluster yapısının kurulumu gerçekleştirilmiştir.

  Ayrıca Hyper-V Cluster yapısının oluşturulması ve yapılandırması ile ilgili çalışmalar tamamlanarak, Tamek Holding mail alışverişlerinin sağlamak için e-mail sistemlerinin kurulumu ve yapılandırma çalışmaları ile projeye devam edilmiştir.

  Tamek Holding e-mail sisteminde Microsoft Exchange Server 2010 DAG (Cluster) yapısı kullanılarak Tamek Holding mail sisteminin kurulumu ve yapılandırması ile ilgili çalışmalar tamamlanmıştır.
  Tüm bunlara ek olarak Tamek Holding çalışanları arası iletişimin arttırılması yönünde Microsoft Lync Server 2010 yapısının kurulumu ve yapılandırması ile ilgili çalışmalar tamamlandı ve tüm kullanıcıların makinalarının Software ve Hardware envanterlerinin raporlanabilmesi, Windows Update’ lerinin kontrol edilmesi, Software Deployment işlemlerinin uzak gerçekleştirilmesi gibi işlemlerinin merkezi olarak yönetilebilmesi için System Center Configuration Manager 2007 R3 yapısının kurulumu ve yapılandırması tamamlanmıştır.

 • Sağlık Bilişim Yöneticileri Toplantısı Sentim Sponsorluğu'nda Gerçekleşti

  Sağlık Bilişim Yöneticileri Toplantısı Sentim Sponsorluğu'nda Gerçekleşti

  01 / 08 / 2013

  Sabiyap'ın düzenlediği Sağlık Bilişim Yöneticileri toplantısı 29 Ocak 2012 tarihinde Dahill İstanbul'da Sentim ve Trend Micro sponsorluğunda gerçekleşti.

  Toplantıya İstanbul'dan birçok özel ve devlet hastanesinin başhekim, başhekim yardımcıları, hastane müdürleri, bilgi işlem müdürleri, üst düzey yöneticileri ve biyomedikal müdürleri katılım gösterdi. Sentim adına sağlık sektörü yöneticisi Mehmet KELEŞ, Ekrem TATLI, Trend Micro Ürün Müdürü Fahri KIRMAN ve Halkla İlişkiler yöneticisi Meryem UÇAR; Trend Micro yöneticilerinden de Kanal Müdürü Mine Eren, Pazarlama Müdürü Sibel Yılmaz, Account Manager Özlem BALCI, Account Manager Mert DUMAN, Sistem Mühendisi İbrahim ESKİOCAK katıldı.

  Sağlık'da yeni güvenlik çözümlerinin masaya yatırıldığı toplantı da Trend Micro'nun sağlık sektörünün ve IT yöneticilerinin hayatını kolaylaştıracak güvenlik yazılım çözümleri anlatıldı. Toplantı Sabiyap Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Keleş ve Trend Micro Pazarlama Müdürü Sibel Yılmaz'ın açılış konuşmalarıyla başladı. Daha sonra Satış Mühendisi İbrahim Eskiocak'ın

  Siber Suçlar

  Data Center Security

  End Point Security ve Mobile Security

  Web and Mail Security

  Safesync

  Konulu sunumlarıyla devam etti. Sunum sonunda kurumların geri kazanımları tartışıldı ve soru cevap şeklinde çözümler detaylandırıldı. Boğazın eşsiz manzarası eşliğinde samimi bir kahvaltı ortamından sonra gerçekleşen toplantıda keyifli bir etkinlik geçiren sağlık yöneticileri çok memnun ayrıldılar.


 • Setur Ocs Uygulaması

  Setur Ocs Uygulaması

  01 / 08 / 2013

  Setur  iletişim alt yapısını SENTİM ile birlikte yenileyerek bilgisayar ortamına taşıdı.

  Setur  1965 yılından buyana hizmet veren ülkemizin en tanınan, köklü turizm organizasyon şirketlerinden biri. Koç topluluğu bünyesinde bulunan Setur , yurt içi ve yurt dışı bilet organizasyonları , grup ve bireysel seyahat organizasyonlarından , kongre bayi organizasyonlarına kadar çok geniş bir yelpazede hizmet veriyor .

  Geniş bir şube ağıyla hizmet veren Setur için en kritik ihtiyaçlardan biri iletişim. Daha önce telefon kullanılarak sağlanan şubeler arası iletişim SENTİM ile gerçekleştirilen projeyle birlikte  bilgisayar ortamına taşındı.

  Sentim tarafından kurulan Microsoft Office Comunication Server R2 sistemi sayesinde Setur  merkez ve şubeleri  hem şirket içinden hem de dışarıdan internet üzerinden birbirleriyle sesli , görüntülü ve yazılı iletişim kurma olanağına kavuştular.

  MSN programına çok benzediği için OCS 2007 ye geçiş çok kolay ve zahmetsiz oldu

  OCS 2007 sayesinde ortak bir iletişim platformuna kavuşan Setur , bu sayede hem etkin ve güvenli bir iletişim ağına sahip oldu hem de iletişim faturalarını büyük miktarda azalttı.

  OCS 2007yi iletişim ihtiyacı yoğun olan tüm firmalara öneriyoruz

 • Namık Kemal Üniversitesi IP Teknolojiye Geçti Hedef: Merkezi Yönetilebilirlik, Hızlı ve Kolay İletişim

  Namık Kemal Üniversitesi IP Teknolojiye Geçti Hedef: Merkezi Yönetilebilirlik, Hızlı ve Kolay İletişim

  01 / 08 / 2013

  Mesafelerin uzak, vaktin ise çok değerli olduğu günümüzde bilgisayar ve iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmelere uyum sağlamak amacıyla Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi telefon altyapısını yeniledi.

  2006 yılında kurulan, bugün 19.786 öğrencisi ve 1.235 çalışanı ile bölgesinin önemli bilimsel merkezlerinden biri olmayı gerçekleştiren Namık Kemal Üniversitesi'nin tüm kampus ve dış lokasyonlardaki telefon altyapısının IP teknolojiye geçirilmesi projesi bilişim sektörünün liderlerinden Sentim Bilişim tarafından hayata geçirildi.

  Bu kapsamda daha önce birçok üniversitenin altyapı sistemini kuran, yenileyen destek ve bakımını sağlayan entegrasyon sektörünün köklü firmalarından Sentim Bilişim'in desteğiyle gerçekleştirilen 15.000 adetlik IP telefon projesi; bilgi akışını hızlandırıp kolaylaştırdığı gibi, zaman kullanımında da sağladığı avantajlar ve ücretsiz devam edecek bir sistem olması, iletişimde etkinlik ve verimliliği arttırarak kesintisiz bir hizmet sağlanmasını mümkün kıldı.

  Projeyle birlikte eski teknoloji analog hatlar yerine merkez santral olarak yedekli mimarideki Cısco serverlar üzerinde Cısco Unified Communicator Manager (Call Manager) santral ve gateway olarak Cısco 2900 serisi router kullanıldı. Özellikle yüksek makamlarda görüntülü konuşma ve kablosuz network üzerinden telefon görüşmesi sağlandı.

  Bu proje ile kurum merkezi yönetilebilir, genişleyebilir, uygulama hizmet seviyesi yüksek, görüşme maliyetleri düşük, bulut bilişim çözümlerine yatkın bir sisteme kavuştu.

 • Sentim ve İntel V-PRO Teknolojisini Ankara’da Tanıttı

  Sentim ve İntel V-PRO Teknolojisini Ankara’da Tanıttı

  01 / 08 / 2013

  Sentim ve İntel,Kurumsal Verimlilik Çözümlerini Ankara’da düzenledikleri bir toplantıyla IT yöneticilerine tanıttı.

   

  14 Haziranda Sheraton Otelde gerçekleştirilen toplantı 80 kişilik bir katılım ile Sentim Ankara Genel Müdür Yardımcısı Recep Ulutaş ve Intel Türkiye İş Geliştirme Müdürü Göker Öztürk bey’in açılış konuşmalarıyla başladı. Konuşmaların ardından   Intel Kurumsal Teknolojiler Uzmanı Volga Şimşek, Sentim’ in çözüm ortağı olduğu V-Pro teknolojisini katılımcılara tanıttı.

  V pronun istemci yönetimini çok daha  kapsamlı,basit ve maliyetsiz hale getirdiğini vurgulayan  Vural Şimşek, V-Pro teknolojisinin getirdiği, uzaktan bilgisayarı açıp kapatma, BIOS’una erişim, işletim sistemini kurulumu, işletim sisteminin açılmadığı durumlarda bile bilgisayara ulaşıp yönetebilme özelliklerinin  IT yöneticilerinin işini çok daha kolay bir hale getireceğini söyledi.

  Daha sonra söz alan İstanbul Sentimden Burak Şadoğlu katılımcılara Sentim’in başarılı kurumsal verimlilik projelerinden örnekler verdi.

  Katılımcılar tarafından ilgi ve beğeniyle karşılanan toplantı beraberce yenen öğlen yemeğinin ardından sona erdi.

 • Sentim Yılın Sistem Entegratörü !

  Sentim Yılın Sistem Entegratörü !

  01 / 08 / 2013
  Microsoft Türkiye ,başarılı iş ortaklarını yaptığı bir toplantıyla bir araya getirerek ödüllendirdi. Bilişim sektörünün önde gelen yöneticilerinin katıldığı ödül töreninde kriz ortamının zorlu koşullarına rağmen satış başarısı gerçekleştiren,  Microsoft uygulamalarını başarıyla hayata geçiren şirketlere ödül verildi.


  Microsoftun  yeni binasında gerçekleştirilen ödül töreninde Yılın Sistem  Entegratörü Ödülü SENTİMe verildi.

  Ödül SENTİMin Microsoft ürün ve uygulamalarını kamu ve özel kesimde bir çok önemli kuruluşta başarıyla hayata geçirmesinden dolayı verildi.  

    Microsoftun 7000 iş ortağı arasından yapılan değerlendirme sonucu verilen Ödülü Sentim adına Satış Müdürü Burak Kuralkan aldı.

   

  Sentim olarak emeği geçen tüm müşteri ve çalışanlarımıza teşekkür ederiz.
 • Sentim Şimdi Sosyal Medyada !

  Sentim Şimdi Sosyal Medyada !

  01 / 08 / 2013

  Gün geçtikçe hızlı şekilde gelişen ve daha popüler hale gelen sosyal paylaşım siteleri, bireysel kullanımın dışında büyük kuruluş ve organizasyonların sektördeki insanları yeni hizmetlerinden ve güncel değişiklikleriden haberdar etmek için kullandığı geleneksel yöntemlerden daha etkili bir alternatif haline geldi.

  Sentim Bilişim de, genç nüfusun ve internet kullanımının Avrupa’ya göre daha yüksek olduğu ülkemizde sirket ve sektördeki tüm anlık gelişmeleri takipçilerine hızlı şekilde duyurmak, takipçileri ile bire bir iletişim kurabilmek için artık twitter ve şirket blogundan da sizlere ulaşıyor.

  Siz de Sentim Bilişim lie teknoloji sektöründen güncel haberlere ve makalelere ulaşmak için Sentim Bilişim'in takipçisi olmalısınız.

  http://twitter.com/sentimbt

  http://blog.sentim.com.tr


Sentim IT is and Holding company.