Sentim, Microsoft Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde…

Sentim Egitim2
01 / 08 / 2013

Sentim Bilişim Teknolojileri, bu yıl Microsoft ile yürüttüğü ‘’Data Center Çözümleri’’ projesi ile 19 Haziran tarihinde yapılacak olan Microsoft Eğitim Çözümleri Zirvesi'ne çözümlerini anlatacağı bir sunum ile katıldı.

Microsoft’un “Microsoft ile Geleceği Şekillendirin” temasıyla Haziran 2013’de The Seed - Sakıp Sabancı Müzesinde gerçekleştirdiği zirveye, Türkiye’deki lider okullarından öğretmen ve yöneticiler katıldı. Etkinliğe katılan eğitim kurumlarının IT yöneticileri ve öğretmenleri eğitime yönelik üretilen teknolojiler konusunda oldukça faydalı bir zirve olduğunu belirttiler.

Gün boyu paralel oturumlarda devam eden zirvede, özellikle Fatih projesi ile eğitim sektörüne gelen yeniliklerin yönetim zorluklarının nasıl aşılması gerektiği ve Office 365 ile öğretmen ve öğrencilere sunulan imkânların kullanımı konuşuldu. Okullarda sunulan tablet teknolojisinden faydalanmak için küçük bütçelerin yeterli olabileceği belirtildi.

 

Fatih projesinin her aşamasında ilklerden olan Sentim, eğitim sektöründe kendine özel çözümlerinden bahsetti.

Sentim adına sunum yapan Microsoft İş Üretkenliği Çözümleri Ekip Lideri Ufuk Yeter, Fem Yayınlarına yapılan Data Center Projesinden bahsetti.  Bu projenin her aşamasında kullanıcılar, en son teknolojiye geçerken günlük işlerinde hiçbir aksama yaşamadılar. Bu geçiş sürecinde bilgi işlem ekibinin günlük işlerini otomatize ederek üzerlerindeki yük büyük ölçüde azaltıldı.

Office 365 ile öğrencilerin, hem e-posta alışverişi hem de anında mesajlaşma ihtiyacı giderildi. Lync Server ile kurumlar, sesli ve görüntülü iletişim, anlık mesajlaşma, durum bilgisi, sesli ya da görüntülü konferans gibi iletişim ihtiyaçlarını hem şirket içi hem de şirket dışı firmalar ile rahatça kurabildi.Office 365 ve Lync Server 2013 entegrasyonu ile çalışanlar, ortak bir platformda buluşarak birbirleri ile sesli, görüntülü ve yazılı iletişim kurma imkânına sahip oldular. Bu özellikler mevcut internet bağlantılarını kullanarak yapıldı ve telefon maliyetlerinde önemli düşüşler sağladı.

Sentim bilişim güçlü danışmanlık kadrosu ile eğitim sistemine faydalı olacak, kurumlara değer katacak her projede ilklerden olmaya devam edecektir.

 

İletişim:

Zehra UZAN- Halkla İlişkiler Sorumlusu

0216 544 95 66

zehra_uzan@sentim.com.tr

Sentim IT is and Holding company.