Sağlık ve Bilişim dünyası Sağlık Bilişim Zirvesi'nde buluştu

Sabiyap 5
01 / 08 / 2013

Sentim Bilişim'in Altın Sponsoru olduğu, 65 markanın katılımıyla gerçekleşen "Sağlık Bilişim Zirvesi" 28-30 Mart 2013’de Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Sağlık Bilişim Yöneticileri ve Akademisyenleri Derneği (SABİYAP) tarafından düzenlenen zirveye Sağlık Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB) tarafından da destek verildi.
“Sağlık Bilişim Zirvesi" Türkiye genelinde özel ve kamu hastanelerinin yöneticileri ve akademisyenleri ile dünyanın önde gelen bilişim ve teknoloji şirketlerinin üst düzey yöneticilerini bir araya getirdi.

Üç gün süren etkinlik  boyunca sağlık sektöründe bilişim teknolojisi kullanımı, yapılan çeşitli toplantılarla masaya yatırıldı.

Zirvenin en ilgi çeken bölümlerinden biri de dijital hastane uygulaması oldu. 

1200 m2 lik bir alanda kurulan dijital hastane platformunda ; sağlık, bilişim, mobilite, biyomedikal, telekomünikasyon ve enerji sektöründeki en son teknolojiye sahip cihaz ve sistemler birbirleri ile entegre olarak çalıştırılarak; bir anlamda geleceğin hastanesi ziyaretçilerin incelemesine sunuldu.

Zirve kapsamında düzenlenen “Altın Steteskop Ödül Töreni” nde bilişim teknolojisini sağlık alanında başarı ile kullanan doktor, hemşire, yönetici ve sağlık çalışanları ödüllendirildi.

Sağlık Bilişim Zirvesi'nde, dünyada sağlık sektöründe kullanılan ileri bilişim teknolojilerinin; hastane yöneticisi, doktor ve hemşirelere sağladığı kolaylıklar, hastane yönetimi ve hasta bakım kalitesine katkıları, teknolojideki değişimlerin hastanelerde sağladığı enerji tasarrufu ve dijital evde bakım hizmetleri gibi konular birbirinden değerli konuşmacılar tarafından ele alındı.

Sentim IT is and Holding company.