Ağrı'da 6 Bin Kişilik Çağrı Merkezi Kurulacak

2004 07 02 024
01 / 08 / 2013

Bu gün Ankara'dan  Hava yolu ile Ağrı'ya gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik Ağrı'ya müjdeli bir haber verdi.

Ak Parti Ağrı İl Başkanlığının Halk Eğitim Merkezinde verdiği siyaset akademisi dersine katılan Hüseyin Çelik,Ağrı'ya müjdeli bir haber vererek haziran ayında 6 bin kişilik çağrı merkezinin temelini atacaklarını söyledi.

Ankara'dan  hava yolu ile Ağrı'ya gelen Çelik, beraberinde getirdiği Kuralkan Holding sahibi Yönetim Kurulu Başkanı ayrıca Seltim Bilgisayar sahibi Mustafa Kuralkan ile müjdeli bir haber getirdiklerini söyleyerek,50 milyon dolar yatırım yaparak, Ağrıya Çağrı Merkezini kuracaklarını ,Çağrı merkezinin temeli ise haziran ayında atılacağını,İlk etapta Bin kişiye iş istidamı sağlayacak olan çağrı merkezi daha sonra 6 bin kişiye iş istihdam sağlayarak  Türkiye ye bilişimci yetiştireceklerini söyledi.

Kurulacak olan çağrı Merkezi Ağrı’da işsizliği azaltarak, Türkiye’ye  Bilişimci yetiştirmeyi hedefleyen Kuralkan Holding  sahibi yönetim kurulu başkanı Mustafa Kuralkan,Hükümet'in son getiriği teşvikler ile Ağrı’ta gelip yatırım yapmamak akılsızlıktır dedi.

Daha sonra çeşitli temaslarda bulunan Çelik ,akşam saatlerinde Ağrı'dan hava yolu ile beraberinde getirdiği heyetle Ankaraya döndü. 


Sentim IT is and Holding company.