Türkiye adına internette bir pencere daha açıldı. Kültür Bakanlığı'nın yeni portalı yayında!

Kulturportali
01 / 08 / 2013

5 dilde yayınlanan portalde her il kendi içeriğini, kendi zenginliğini portale kendisi yükleyecek. Her ilin turistik eşyası aynı portal üzerinden satın alınabilecek. Portale vatandaşlarda içerik katkısında bulunabilecek

 

Kültür Bakanlığı günümüzün en etkin iletişim aracı haline gelen internet iletişimi alanında önemli bir adımı daha atarak yeni portalını yayına aldı.

Kültür Bakanlığı için Sentim Bilişim tarafından hazırlanan projede 81 il için ayrı ayrı oluşturulan içerik tek bir portal çatısı altında düzenli, güncel ve birbirini tamamlayacak bir yapıda sunuluyor.

Etkinlikler, gezilecek yerler, nerede konaklanır, ne yenir, ne alınır, şehir kimlerle ünlü, kültür atlası, turizm aktiviteleri ve iletişim haritası gibi başlıklar 81 ile göre düzenlenmiş durumda. Oluşturulan sanal tur aracılığıyla müze, cami, saray gibi tüm tarihi yapılar rahatlıkla gezilebiliyor. Ülkemize ait oluşturulan tanıtım reklamlarını da portal de bulmak mümkün.

5 dilde yayınlanan portal ülkemizin tarihi, kültürel ve turistik zenginliğini en güncel haliyle ve kapsamlı olarak dünyayla paylaşmak için yeni imkânlar yaratıyor. Yerel bilgi anında dünyayla paylaşılmış oluyor.

Portal vatandaşların görüş ve katkılarına da açık olarak hazırlandı. Vatandaşlardan gelen görüş ve içerikler belli değerlendirmelerden sonra portale aktarılabiliyor.

Portalı Kurumsal.kulturturizm.gov.tr  adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Sentim IT is and Holding company.