MİCROSOFT WİNDOWS 8’in TÜRKİYE LANSMANINI YAPTI, SENTİM LANSMANIN SPONSORLARI ARASINDAYDI

Windows8
01 / 08 / 2013

Yazılım devi Microsoft’un ilk önce ABD’de duyurduğu yeni işletim sistemi Windows 8′in Türkiye Lansmanı 15 Kasım 2012 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirildi.

 

Hem yeni vizyonunu, hem de teknolojide çok sesliliği anlatan Microsoft, Bilişim Zirvesi’ni 15 Kasım 2012 günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda saat 9.30’da Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen’in konuşmasıyla başladı.

Microsoft’un Windows 8 tanıtımı için 19 ülke için 1,9 milyar dolarlık bütçe ayırdığını söyleyen Özmen, Türkiye’nin bu 19 ülke içinde olduğunu ve Microsoft için Türkiye’nin önemli bir yerde olduğunu ifade ediyor.

Microsoft Gold Partneri olarak müşteri odaklı çözümler sunan Sentim Bilişim, altın sponsor olarak zirvede yerini aldı. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuralkan, Yönetim Kurulu Üyesi İffet Polat, Microsoft Ürün Müdürü Berrak Erkman, Microsoft Lisanslama ve iş geliştirme uzmanları ile zirvde hazır bulundular.

Bugün itibariyle 140 ülkede Windows kullanıcıları işletim sistemlerini Windows 8’e yükseltebileceklerini belirten uzmanlar, Windows XP, Windows Vista veya Windows 7 kullanıcıları, yeni Windows 8 Pro’yu makul ücretlerle indirerek mevcut bilgisayarlarının işletim sistemlerini güncelleyebilecekler.

 

Sentim IT is and Holding company.