• Fiba Group ile 3 Yıllık Anlaşma

  Fiba Group ile 3 Yıllık Anlaşma

  01 / 08 / 2013

  Türkiye’nin önde gelen ve bulunduğu sektörlere yön veren birçok öncü kuruluşu gibi bünyesinde; Marks & Spencer, GAP, Swiss Hotel, Fiba Banka, Credit Europe Bank gibi birçok faklı sektörde adından söz ettiren firması bulunan Fiba Group da Microsoft Lisans Çözümleri konusunda Sentim Bilişim’i tercih eden devler arasında yerini aldı.

  İmzalanan ve 3 yıl sürecek olan Microsoft Kurumsal Anlaşması kapsamında Sentim, Fiba Group’a bağlı olan 29 farklı şirkete;

  -Kurumların lisans altyapısı ile ilgili aracılık,

  -Kurumsal anlaşmadan doğan hakların aktivasyonu ve eğitimi,

  -Kurumun Microsoft ile olan ilişkilerinin yönetilmesi,

  -Kurumsal anlaşmadan gelen haklar konusunda kuruma danışmanlık hizmeti sunulması,

  -Kurumsal anlaşma süresince Microsoft’un çıkacak olan yeni teknolojilerinin kurum şirketlerine tanıtımı hizmetlerini sunacak.

  Anlaşma boyunca Sentim Bilişim, Fiba Group’un tüm yurt içi şirketleri ile Rusya ve Ukrayna’da bulunan Retail firmaları; Hollanda, Romanya, Dubai, Ukrayna ve İsviçre’de bulunan Credit Europe Bank kuruluşlarına, Microsoft Lisans ihtiyaçlarını Microsoft Kurumsal anlasması kapsamında sağlayacaktır.

 • Sentim Microsoft Management Summit 2012’de Altın Sponsor Oldu

  Sentim Microsoft Management Summit 2012’de Altın Sponsor Oldu

  01 / 08 / 2013

  Her yıl Amerika’da yapılan ve Microsoft’un en yeni teknolojilerinin yetkili ağızlardan anlatıldığı etkinliğin bir eşi , bu yıl 8 Mayıs İstanbul Swiss Bosphorus Otel’de gold sponsor Sentim işbirliğiyle gerçekleştirildi.

  Katılımın çok yoğun olduğu  etkinlikte; System Center 2012, Veri Merkezi ve Bulut Yönetim Ürünleri, Geleceğin İşletim Sistemi Windows Server 2012 ve Microsoft Bulut Bilişim Platformu Windows Azure hakkında en güncel bilgiler sunuldu.

  Dünyanın sayılı ülkelerinde yapılan bu etkinliğe Microsoft Amerika’dan gelen üst düzey yöneticiler de katıldı. Yönetim ve Güvenlik Teknik Ürün Yönetimi Direktörü Clare Henry’in açılış konuşması ile başlayan etkinlik global sponsorların başarı hikayeleri ile devam etti. Microsoft Türkiye’de güvenlik ve yönetim ürünlerinden sorumlu Mehmet Üner katılımcılara System Center 2012 hakkındaki değişiklerden bahsetti. Microsoft teknik ürün yöneticisi Konen Owens, yapılan değişiklerin operasyon yönetimine entegre olabilmesi için gerekenler hakkında bilgi verdi.

  Sentim bilişim Genel Müdür Yardımcısı Burak Kuralkan  ve bir çok bölüm yöneticisi Sentim adına etkinlikte hazır bulundu. Burak Kuralkan " Yerel ve ulusal seviyede çalışan pek çok yetkin iş ortağının içinde bulunduğu etkinliğe sponsor olmak bizleri mutlu etti. Teknolojinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına öncülük etmek için güvendiğimiz iş ortağı Microsoft’la birlikte tecrübemizi birleştirerek her zaman kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vereceğiz" dedi.

 • Çağrı Merkezi Juri Özel Ödülü Sentim'in

  Çağrı Merkezi Juri Özel Ödülü Sentim'in

  01 / 08 / 2013
  26 Ekim 2010 tarihinde Lütfi Kırdar Convention Center'da düzenlenen "Geleneksel Çağrı Merkezleri Ödül Töreni"nde Sentim Bilişim, T.C Karayolları 17. Bölge OGS-KGS çağrı merkezi projesi ile "En Övgüye Değer Çağrı Merkezi Jüri Özel Ödülü"ne layık görüldü. Genel ifadesi ile "Sıra Dışı" ve "Standart Uygulama Yöntemlerden" farklı olan çağrı merkezi projesi dalında değerlendirilen ve ödüle layık görülen "T.C Karayolları 17. Bölge OGS-KGS çağrı merkezi projesi"nde emeği geçen tüm ekibimizi kutluyoruz.
 • Sentim ve HP IT Yöneticilerini Hatay'da Buluşturdu

  Sentim ve HP IT Yöneticilerini Hatay'da Buluşturdu

  01 / 08 / 2013

  Sentim ve HP işbirliğiyle gerçekleştirilen "Kişisel Sistemler ve Endüstriyel Sunucu/Depolama/Network" eğitimi 20-22 Nisan tarihinde Hatay’da gerçekleştirildi. Eğitim dışında davetliler Hatay’ın tarihi ve turistik yerlerini de rehber eşliğinde gezme imkânı buldular.

  3 gün süren eğitime kamu sektöründen BELBİM, İSPARK, İHE, İGDAŞ, Kıyı Emniyeti, İstanbul Ulaşım, Hudut ve Sahiller Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra Marmara, Medeniyet ve İstanbul Üniversiteleri’nin üst düzey yöneticileri katıldı.

  Toplantı, Sentim Genel Müdür Yardımcısı Burak Kuralkan ve Hp Networking Group Kanal Satış Müdürü Nurper Rodoplu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Ardından HP Teknoloji Danışmanı Moro Hekim Server&Storage eğitimi ve HP Çözüm Teknisyeni Orhan Ortaç Networking eğitimleri ile katılımcıları bilgilendirdiler.

  Eğitimlerin ardından, katılımcılar Hatay’ın tarihi ve kültürel güzelliklerinden Antakya Mozaik Müzesi, St.Pier Kilisesi, Harbiye Şelaleleri, Katolik ve Ortodoks Kiliseleri, Eski Antakya Sokakları, Tahtacılar çarşısı, Samandağ-Titus tünelleri, Beşikler Mağarası, Selovkos Antik Kenti ve Vakıflar Köyü’nü gezerek yöreyi tanıma imkanı buldular. Etkinliğin son gününde katılımcılardan hatıra olarak düşüncelerini kaleme almaları istendi.

  3 gün süren etkinlikte bilgilendirici ve keyifli vakit geçiren davetliler HP’nin geniş ürün portföyünü ve sunduğu hizmetleri daha yakından tanıma fırsatı buldular.

  Sentim Genel Müdür Yardımcısı Burak Kuralkan "Gerçekleştirilen eventi hem HP ile olan işbirliğimizin pekişmesinde hem de sektöre yeni teknolojileri tanıtmamız açısından çok yararlı buluyorum" dedi.

  İletişim:

  Meryem UÇAR- Halkla İlişkiler Sorumlusu

  0216 544 95 66

  meryem_ucar@sentim.com.tr

 • SENTİMETES Suudi Arabistan ve Körfez Ülkelerinde Hizmet Vermeye Başladı

  SENTİMETES Suudi Arabistan ve Körfez Ülkelerinde Hizmet Vermeye Başladı

  01 / 08 / 2013

  Bilişim sektörünün büyük ve deneyimli kuruluşlarından biri olan Sentim, sistem entegratörü kimliğiyle iç pazarda sağladığı başarı ve deneyimi dış pazarlara da taşımayı planlıyor.

  İlk adım olarak son yıllarda artan petrol fiyatlarıyla beraber önemli bir ekonomik odak haline gelen Suudi Arabistan ve Körfez ülkelerini hedef alan Sentim bu pazarda faaliyet göstermek üzere yeni bir şirketin temellerini attı.

  SENTİMETES adıyla kurulan şirketin temel stratejisi Sentimin Çözüm ortaklarıyla beraber Türkiye'de ürettiği bilişim çözümlerini ve ürünlerini Körfez ekonomilerinin hizmetine sunmak ve bu ekonominin yarattığı fırsatları değerlendirmek.

  Metes Telekom'la ortak bir girişim olarak kurulan şirketin Genel Müdürlüğünü Erdal Kılıç yapıyor.

  Geniş bir çözüm yelpazesiyle yeni pazara açılan SENTİMETES'İN hizmetlerini 3 temel başlıkta incelemek mümkün

  Network Çözümleri, İş Çözümleri , İT Güvenliği Çözümleri

  SENTİMMETES network çözümleri konusunda gücünü Sentim'in 20 yılı aşkın zamandan gelen geniş proje deneyiminden alıyor..

  Network kurulumu, network desteği ve performans analizi çıkarma network çözümleri başlığı altında ilk akla gelen hizmetler..Sanal sunucular ve depolama aygıtları,web tabanlı konferans (online seminer) alt yapıları kurulumu gibi çözümler de SENTİMETES tarafından veriliyor

  SENTİMMETES iş çözümlerinin temelinde yazılım üretimi var. Bölgenin şartları ve ekonomisi çerçevesinde müşterilerine özel yazılım çözümleri üretmeyi planlayan SENTİMETES, Sentimin Türkiye'deki partnerleriyle birlikte elde ettikleri çözüm pratiğini de Körfez ekonomilerine sunmayı hedefliyor

  Bu çerçevede Microsoft kurumsal lisanslama hizmetleri, bakım ve destek hizmetleri, dış kaynak ve proje yönetim hizmetleri SENTİMETES tarafından sunulacak.

  Ayrıca SAP danışmanlığı, servis ve bakım hizmetlerini de SENTİMMETES tarafından körfez bölgesine sunulacak hizmetler arasında.

  İT Güvenlik çözümleri de SENTİMETES in hizmet portföyü içerisinde bulunuyor

  Network güvenlik çözümleri ; kablosuz bağlantı güvenliği, şirket içi internet güvenliği, yönetim sistemleri ve ağ erişim kontrol sistemleri konularının yanı sıra internet güvenlik çözümleri ; güvenli mail gönderme, veri trafiğini yönetme, uzaktan erişim izinleri çözümleri de SENTİMMETES'in sağladığı hizmetler arasında bulunuyor


 • Sağlık Bilişim Zirvesi

  Sağlık Bilişim Zirvesi

  01 / 08 / 2013

  Sentim Bilişim'in Altın Sponsoru olduğu, 7 ülkeden 51 markanın katılımıyla gerçekleşen Avrupa ve Türkiye'nin ilk "Sağlık Bilişim Zirvesi" 13-14 Mayıs 2011’de Haliç Kongre Merkezi'nde yapıldı.

  Sağlık Bilişim Yöneticileri ve Akademisyenleri Derneği (SABİYAP) tarafından düzenlenen zirveye Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve OHSAD tarafından da destek verildi.
  “Sağlık Bilişim Zirvesi" Türkiye genelinde özel ve kamu hastanelerinin yöneticileri ve akademisyenleri ile dünyanın önde gelen bilişim ve teknoloji şirketlerinin üst düzey yöneticilerini bir araya getirdi.

  İki gün süren etkinlik  boyunca sağlık sektöründe bilişim teknolojisi kullanımı, yapılan çeşitli toplantılarla masaya yatırıldı.

  Zirvenin en ilgi çeken bölümlerinden biri de Dijital Hastane Uygulaması oldu. 
  1200 m2 lik bir alanda Kurulan Dijital Hastane Platformunda ; sağlık, bilişim, mobilite, biyomedikal, telekomünikasyon ve enerji sektöründeki en son teknolojiye sahip cihaz ve sistemler birbirleri ile entegre olarak çalıştırılarak; bir anlamda geleceğin hastanesi ziyaretçilerin incelemesine sunuldu.

  Zirve kapsamında ilk kez düzenlenen “Altın Steteskop Ödül Töreni” nde bilişim teknolojisini sağlık alanında başarı ile kullanan doktor, hemşire, yönetici ve sağlık çalışanları ödüllendirildi.

  Sağlık Bilişim Zirvesi'nde, dünyada sağlık sektöründe kullanılan ileri bilişim teknolojilerinin; hastane yöneticisi, doktor ve hemşirelere sağladığı kolaylıklar, hastane yönetimi ve hasta bakım kalitesine katkıları, teknolojideki değişimlerin hastanelerde sağladığı enerji tasarrufu ve dijital evde bakım hizmetleri gibi konular birbirinden değerli konuşmacılar tarafından ele alındı.

 • Türkiye'nin Küçükbaş Hayvan Varlığı Sentim'le Kayıt Altında!

  Türkiye'nin Küçükbaş Hayvan Varlığı Sentim'le Kayıt Altında!

  01 / 08 / 2013

  Gerçekleştirilen projeyle Türkiye’nin 40 milyondan fazla küçükbaş hayvan varlığı kayıt altına alınıyor. Her hayvanın künyesi veri tabanı üzerinden takip ediliyor. Hazırlanan alt yapıyla yakın bir gelecekte vatandaşlar marketten aldığı etin geçmişini ve üretim koşullarını smsle ya da internet üzerinden takip edebilme imkânına sahip olacak.

  Sofralarımızın baş tacı olan et zaman zaman kalitesiyle zaman zaman da fiyatıyla gündemdeki yerini her zaman koruyor.

  Binlerce ailenin geçim kaynağı olması ve ülkemiz ekonomisindeki önemli yeri nedeniyle de hayvancılık en stratejik sektörler arasında yer alıyor.

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Avrupa Birliği fonlarının desteğiyle finanse ettiği "Küçükbaş Hayvan Takip Projesi" bu konuda ülkemiz için yepyeni bir başlangıcın ilk adımını oluşturuyor.

  Ülkemizin önde gelen bilişim firmalarından Sentim Yazılım ve Danışmanlık ile Aqua Soft Spol S.R.O konsorsiyumu tarafından gerçekleştirilen proje çerçevesinde ülkemizdeki 40 milyondan fazla küçük baş hayvan kayıt altına alındı.

  Hayvanlarla ilgili oluşturulan veritabanında, her bir hayvan için, bireysel tanımlama numarası, doğum tarihi, cinsiyeti, ırkı, annesinin bireysel tanımlama numarası yer aldı. Ayrıca satış, ölüm veya zorunlu kesim mutlaka kaydedildi. Hazırlanan yazılım sistemi sms, bilgisayar ve cep telefonu gibi ileride yapılacak ek servisler aracılığıyla alınan hayvanın ve hatta etin her türlü bilgisine erişebilirliğini mümkün kıldı.

  Böylece bir taraftan Bakanlık ve ilgili kuruluşlar ülkemizin küçükbaş hayvan varlığı ile ilgili bilgileri güncel olarak takip edilir ve kolay yönetip denetleyebilir hale gelirken diğer taraftan da tüketiciler yakın bir gelecekte marketten satın aldıkları etin nereden geldiği hangi hayvana ait olduğunu sms ya da mobil servisler üzerinden takip etme şansına sahip olacak.

  Daha önce birçok özel ve devlet kuruluşuna yazılım hizmeti veren Sentim tarafından gerçekleştirilen projede kayıt altına alına bilgiler sayesinde hayvan hastalıklarının takibi ve ‘‘petse des petits ruminants’’ (koyun keçi vebası) vb. hastalıkların yayılmasının önlenmesi, hayvan kaynağının yönetilmesi, hayvansal gıdaların üretildiği çiftliklerde sağlık koşullarına uygunluğunun denetlenmesi sağlandı. Proje AB gereksinimlerine ve mevcut büyükbaş sistemine tam uyumlu hazırlandı.

  Proje Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri ve Sentim uzmanlarının ortak çalışmasıyla oluşturuldu. Microsoft.net teknolojisiyle uyumlu ve entegre çalışan sistem 6 aşamada gerçekleştirildi.

  ·    Geçici Uygulama (Final veriler ile birlikte)

  ·    Nihai uygulamanın Gereksinim Analizi Raporu

  ·    Nihai uygulamanın tasarımı

  ·    İmplementasyon ve Geliştirme

  ·    Devreye Alınma

  ·    Eğitim

  Türkiye Küçükbaş Hayvan Tanımlanma ve Tescil Projesiyle; gerekli tüm donanım ve ekipmanlar ile Tanımlama ve Kayıt Sistemi geliştirilmesi, uygulanması ve projenin Turkvet ile Entegrasyonu sağlandı.

 • HASTANE OTOMASYONUNUN DOKTORU SENTİM

  HASTANE OTOMASYONUNUN DOKTORU SENTİM

  01 / 08 / 2013

  Sağlık Sektöründe  hizmet konforunu ve hızını en çok etkileyen faktörlerin başında bilişim altyapısı geliyor. Zira hem hasta için hem hekim için verilerin hızlı, sağlıklı ve rafine bir şekilde alınıp verilebilmesi, hem de  hastane yönetimi için iş süreçlerinin doğru bir şekilde denetlenebilmesi  hayati önem taşıyor.

  Değim yerindeyse bilişim alt yapısı hastanelerin beynini ve sinirlerini oluşturuyor.

  Sağlıklı bir alt yapı; hızlı işleyen rafine bilgi üreten bir sistem,kurumun  hizmetlerine büyük bir konfor katıyor. Karlılığını artırıyor rekabet avantajı getiriyor

  Diğer yandan yanlış bir seçimle, yaşanacak bir sorun halinde bütün değerlendirme ve karar alma süreçleri negatif yönde etkileniyor. Hizmet kalitesini ve verimliliği düşürebiliyor. Sonuçta  kurumu kilitleyebiliyor.

  Sağlıklı bir bilişim altyapısının ilk adımı doğru bir bilişim partneri seçmekten geçiyor. Hasta hekim ilişkisindeki güven bağına benzer bir bağı bilişim şirketiyle de kurmak sağlıklı bir alt yapının ilk adımı.

  İhtiyaçları doğru belirlemek, doğru projelendirmek ve planlamak büyük bir uzmanlık ve deneyim gerektiriyor.

  Son yıllarda sağlık alanında  gerek kamuda gerek özel sektörde bir çok büyük ve başarılı projeye imza atan Sentim, sektörün ihtiyaçları ve çözümleri konusunda büyük bir deneyime sahip durumda.

  Sistem Entegratörü kimliğiyle tüm bilişim çözümlerini tek elden anahtar teslimi olarak sunabilmesi  Sentimin sunduğu en önemli avantajlardan biri.

  Hazır standart  çözümlerin yanı sıra kurumun ihtiyaçlarına özel çözümler sunabilmesi  yada  hazır çözümlere entegre  çalışan özel çözümler üretebilmesi Sentime hizmet alanında oldukça büyük bir esneklik kazandırıyor.

  Sentim çalıştığı sağlık kuruluşlarına hız, verimlilik,  teknoloji ve konfor getiriyor, değer katıyor.

  Sağlıkta yaptığımız uygulamalar;

  1. Network ve Bilişim alt yapısı planlama, uygulama ve geliştirme hizmetleri ( Kablolama, sistem odası tasarımı, iklimleme, bilgi güvenliği, yangın söndürme sistemleri ve alarmlar, UPS kurulumları, güvenlik kamerası sistemleri, aktif ve pasif network sistem kurulumları v.b.)
  2. Server, storage   ve back-up sistemleri ihtiyaç analiz ve proje gerçekleştirme uygulamaları. Sistem odası yönetimi, sunucu ve desktop sanallaştırma hizmetleri,
  3. Microsoft sistemleri için danışmanlık ve lisans temini uygulamaları,
  4. Bakım onarım ve sistem desteği hizmet anlaşmalarını personel dahil ve hariç gerçekleştirme,
  5. Sağlığa özel yazılım geliştirme ve uygulama hizmetleri.
  6. Telefon Santral çözümleri,
  7. İnternet altyapısı ve güvenliği, kurumsal bilgi güvenliği  ile ilgili çözümler,

   

   Daha detaylı bilgi için...

  Ercan ÖZÇELİK Tel : 0216 554 8 554
  Genel Müdür Yardımcısı Fax: 0216 554 95 97
  Sağlık Sektörü Yetkilisi Gsm:0554 845 00 16
    Mail: ercan_ozcelik@sentim.com.tr

 • Microsoft Lisans Çözümlerinde KCETAŞ’ın Tercihi de Sentim Bilişim

  Microsoft Lisans Çözümlerinde KCETAŞ’ın Tercihi de Sentim Bilişim

  01 / 08 / 2013

  İç Anadolu’nun en büyük illerinden Kayseri ve çevresindeki yerleşim birimlerinin elektrik enerjisi üretimi, dağıtımı ve ticareti hizmetini yapan Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş.(KCETAŞ) Microsoft Lisans Çözümleri konusunda Sentim Bilişimle anlaşma sağladı.

  İmzalanan ve 3 yıl sürecek olan Microsoft Kurumsal Anlaşması kapsamında mevcut yapıda var olan tüm bilgisayarların kurumsal kullanım, kurulum, bakım, destek ve eğitim alanlarında hizmet sunulması amaçlandı.

   Kcetaş toplantı salonunda düzenlenen imza törenine Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, Microsoft Kurumsal Müşteri Yöneticisi Cenk Tuna, Sentim Genel Sektör Yöneticisi Ensar Dildar, Sentim Kurumsal Satış Yöneticisi Serkan Kav ile Kcetaş Genel Müdürü Şadi Büyükkeçeci, Genel Müdür Yardımcısı Salih Hisarcıklıo, Genel Müdür Yardımcısı Bekir Çataloluk, Bilgi Teknolojileri Müdürü Mükremin Çepni Bilgi İşlem Şefi Üzeyir Gözüyaşlı ve diğer şirket üst düzey yöneticileri katıldı. 

  İmza töreninde konuşan KCETAŞ Genel Müdürü Şadi Büyükkeçeci: KCETAŞ’ın Sentim’le yaptığı anlaşmayla Microsoft’un birçok ürününü, masaüstü ve notebook bilgisayarlarda kullanılan windows işletim sistemi, ofis programları, bu bilgisayarların Server`lara erişim lisansları, Server`ların işletim lisansları, kurumsal mail kullanımı, antivirüs programı tüm bilgisayarların envanterinin tek noktadan yönetilmesi gibi uygulamaların kurumsal olarak kullanılması sağlanacaktır."dedi.

  Projenin başlangıcından imza aşamasına kadar geçen süreçte Sentim Bilişim’de projeyi yöneten Serkan Kav yapılan anlaşma için "Bu anlaşma önümüzdeki dönemde KCETAŞ’la beraber daha birçok projeye imza atacağımızın habercisidir. Elektrik dağıtımı yapan şirketler şu aralar son derece önemli bir süreçten geçmektedir. Bununla beraber bu şirketlerin arasında 1926 yılında kurulan Türkiye’nin ilk özel elektrik dağıtım şirketi olan Kayseri ve Civarı Elektrik Dağıtım T.A.Ş. teknoloji alanında çok büyük bir adım attı. Bu adım, Microsoft ve Sentim ile birlikte Kurumsal Lisans ve Danışmanlık anlaşması yapılarak, teknolojiyi en güncel hali ile takip etmek ve yeni çıkan Microsoft lisans ürünlerinin kurumda denenmesi, fayda/maliyet analizinin yapılıp, sisteme alınması konularında stratejik bir işbirliği şeklindedir" dedi.

  Konuşmaların ardından KCETAŞ Genel Müdürü Büyükkeçeci’nin davetlilere Kayseri ve Kcetaş tarihini anlatan kitap hediye etmesinin ardında imza töreni sona erdi.


 • Sentim Microsoft Partner Konferansı’na Katıldı.

  Sentim Microsoft Partner Konferansı’na Katıldı.

  01 / 08 / 2013

  8-12 Temmuz tarihleri arasında Toronto’da düzenlenen Microsoft Partner konferansına Sentim’i temsilen İffet Polat ve Berat Aydın katıldı.

  Bu organizasyona dünya çapında 16.000 partner iştirak etti. Bu etkinlikte Microsoft Windows 8 ,Office 15,Windows 2012,Sharepoint 2012,Surface ,Yammer gibi yeni ürünlerini duyurdu.

 • BURA Kariyer Günü 2010 Sponsoru Sentim

  BURA Kariyer Günü 2010 Sponsoru Sentim

  01 / 08 / 2013

  Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ile özel sektör firmaları arasında bir köprü olarak, yeni mezunları iş hayatına hazırlamaya dönük çalışmalar içerisinde bulunan Boğaziçi Üniversiteliler Derneği (BURA) 2003 yılından beri faaliyetlerine devam etmektedir. Sentim Bilişim Teknolojileri de BURA’nın bu misyonuna destek vermek gayesi ile, dernek tarafından organize edilen kariyer günleri, staj okulu vb. çalışmalarda desteğini sürdürmekte ve bu şekilde, iş hayatına yeni mezun ve kaliteli iş gücünün katılması hususunda katkıda bulunmaktadır.

  Bu çerçevede, Sentim Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş., 2010 yılı için BURA’nın organize ettiği ve 15 Mayıs 2010 günü Maslak Sheraton Oteli’nde gerçekleştirilen BURA Kariyer Günü 2010 organizasyonuna sponsor olarak katılarak, özellikle yeni mezun olacak-olmuş Boğaziçili gençlerle, mevcut iş imkanları hususunda paylaşımlarda bulunmuş, staj yeri hususunda arayışta olan öğrencilere de yaz boyu, imkanlar çerçevesinde stajer olarak istihdam etme desteği vermiştir.

 • Metrobüs Hatlarının Teknoloji Altyapısı Sentim'den...

  Metrobüs Hatlarının Teknoloji Altyapısı Sentim'den...

  01 / 08 / 2013

  İETT, İstanbul Anadolu yakasında bulunan Söğütlüçeşme – Boğaziçi Metrobüs hattının güvenlik ve sinyalizasyon altyapısı için Sentim Bilişim’i tercih etti.

  Altyapı kurulumu kapsamında yaklaşık 12.000 mt fiberoptik kablo, 876 adet pigtail ve 16 adet yüksek kapasiteli fiberoptik patch panel kullanıldı. 
  Ayrıca tüm metrobüs duraklarında Sentim Bilişim tarafından özel olarak tasarlanıp üretilen outdoor kabinetler içersine fiberoptik kablo ve elektrik topraklama hatları getirilip, gerekli donanımlarda sonlandırma ve bağlantıları tamamlandı.

  Tamamlanmış olan fiberoptik omurga hattı projesinde; IEEE802.3z, IEEE802.3ae, 1000BASE-SX(Kısa dalga boyu Gigabit Ethernet), 1000BASE-LX(Uzun dalga boyu Gigabit Ethernet), 10GBASE-LX4, 10GBASE-SR/SVV ve 10GBASE-LX4(10 Gigabit Ethernet) protokollerini destekleyecek ürünler kullanılarak  sorunsuz bir fiber omurga hattı oluşturuldu.

 • Sentim ve Intel’den Kurumsal Verimlilik Çözümleri Semineri

  Sentim ve Intel’den Kurumsal Verimlilik Çözümleri Semineri

  01 / 08 / 2013

  Dünyanın önde gelen işlemci markalarından Intel ve Sentim’in iş birliğiyle 27 Martta Rizt Carlton otelinde "Kurumsal Verimlilik Çözümleri’nin" tanıtımına yönelik seminer düzenlendi.

   

  Sentim’in ev sahipliğinde Intel ve Microsoft’un katkılarıyla gerçekleştirilen toplantıya eğitim, finans, sağlık ve enerji sektörlerinin yanı sıra  devlet kurumlarından da  üst  düzey yöneticiler katıldı.

  Toplantı Sentim Genel Müdür Yardımcısı Burak Kuralkan ve Intel İş Geliştirme Müdürü Göker Öztürk’ün açılış konuşmalarıyla başladı.

  Daha sonra konuşmacılar "Intel İstemci Teknolojileri","Sentim’in Kurumsal Verimlilik Çözümleri, Yönetilebilirlik , Güvenlik ve Sanallaştırma", "Microsoft Yeni Nesil Bulut Teknolojileri" ile en son  teknolojiler konusunda katılımcıları bilgilendirdiler. Toplantı da ayrıca "Geleceğin Bulut Odaklı Veri Merkezleri" ile ilgili  sunum katılımcıların oldukça ilgisini çekti.

  Toplantıya katılanlar  kurumsal verimlilik alanında bilgi işlem yöneticilerinin hayatını kolaylaştıracak V- Pro ve Virtual Computer teknolojilerini de daha yakından tanıma olanağı buldular.

  Sentim Genel Müdür Yardımcısı Burak Kuralkan "IT  profesyonellerini bir araya getiren bu tür toplantıların sektör açısından  çok yararlı olduğunu Sentim olarak yeni dönemde bu tür aktiviteleri artırarak devam edeceklerini" söyledi.

 • SENTİM BİLİŞİM, MICROSOFT ZİRVESİNDEYDİ…

  SENTİM BİLİŞİM, MICROSOFT ZİRVESİNDEYDİ…

  01 / 08 / 2013

  Mayıs ayında yapılan Office 2010, SharePoint 2010 ve SQL Server 2008 R2 Lansman’ında, Sentim platin sponsor olarak yer aldı.

  Istanbul ve Ankara’da gerçekleştirilen lansmanda Sentim Kurumsal Portal uzmanlığını, teknik oturumlarda BT uzmanları ile paylaştı.Katılımın oldukça yoğun olduğu bu organizasyonda, Kurumsal İş Verimliliği, Kurumsal İş Zekası ve Office uygulamalarının yeni versiyonları tanıltıldı.

   

 • Uluslararası Sağlıkta Bilişim ve İletişim Zirvesi Sentim Sponsorluğunda Gerçekleşti

  Uluslararası Sağlıkta Bilişim ve İletişim Zirvesi Sentim Sponsorluğunda Gerçekleşti

  01 / 08 / 2013

  T.C. Sağlık Bakanlığı'nın desteklemiş olduğu “Uluslararası Sağlıkta Bilişim ve İletişim Zirvesi” 03-04 Mart 2012 tarihlerinde Sentim altın sponsorluğunda İstanbul Grand Cevahir Hotel’de gerçekleşti.

   Zirveye başta Sağlık Bakanlığı ve Bilim Üniversitesi yetkilileri ile birlikte Türkiye genelinden özel, kamu ve devlet hastanelerin yöneticileri, dünyanın önde gelen bilişim ve teknoloji şirketlerinin üst düzey yöneticileri, sağlık dernekleri, medikal şirket temsilcileri ve akademisyenleri katıldı.

   Zirve Bilim Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Hakan Berkman’ın açılış konuşmasıyla başladı. Ardından Akademisyenlerin ve Şirketlerin üst düzey yöneticilerinin sektördeki son yenilikler ve teknolojilerle ilgili  sunumlarıyla devam etti. Etkinlikte Sentim Bilişim adına Genel Müdür Yardımcısı Burak Kuralkan ˝Microsoft Kurumsal Anlaşmaların Faydaları˝ konulu bir sunum yaptı.

   İki gün süren organizasyon bilişim ve sağlık sektörünün önemli aktörlerini bir araya getirdi. Pek çok konunun masaya yatırıldığı toplantıda ayrıca  bilişim ve iletişim sektöründeki güncel konular  ve gelişmeler tartışıldı.

Sentim IT is and Holding company.