Sentim-Intel’den Kamu IT Yöneticileri için Seminer

Intel(2)
01 / 08 / 2013

Dünyanın en büyük işlemci markası Intel ile gerçekleştirdiğimiz Kurumsal Teknolojiler isimli seminer 27 Eylül tarihinde Angel Blue Restraunt’ta gerçekleşti.

 

Kamu IT Yöneticileri Semineri 27 Eylül 2012 tarihinde İstanbul Angel Blue Restaurant’da Sentim ve Intel sponsorluğunda gerçekleşti. Sentim adına Yönetim Kurulu Üyesi İffet Polat, Kamu Sektör Yöneticisi Refik Tuncer, Intel Ürün Müdürü Çiğdem Ödemiş, Profesyonel Hizmetler Yöneticisi Burak Şadoğlu; Intel yöneticilerinden Stratejik İlişkiler Müdürü Utku Azman, Kurumsal Teknolojiler Uzmanı Volga Şimşek Sunucu Müdürü Okan Vulaş katıldı.

Açılış konuşmasını Intel Stratejik İlişkiler Müdürü Utku Azman Bey’in gerçekleştirdiği seminer, Kurumsal Teknolojiler Uzmanı Volga Şimşeğ’in konuşması ile devam etti.

Intel vPro Teknolojisi ile yazılım sorunlarının tamamının uzaktan müdahale ile çözülebileceğini, işletim sistemi geçişlerinin uzaktan, zero-touch ile yapılarak mesai saatleri dışında da kapalı sistemlere ulaşılarak güncelleme yapılabilme özelliklerini açıkladılar. Bu teknoloji sayesinde sistem yönetim maliyetlerinde ciddi azalma, enerji tasarrufu ve artan güvenlik sağlanacağı paylaşıldı.

Etkinliğin sonunda yapılan hediye çekilişi ile Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünden Adem Özer Bey SSD kazandı.

Boğazın eşsiz manzarası ve Angle Blue Restoran’ının profesyonel hizmeti ile birlikte çok keyifli bir etkinlik geçiren Kamu Bilişimcileri seminerden çok memnun ayrıldılar.

Sentim IT is and Holding company.