Windows Server 2012 Sentim'in Sponsorluğu ile Gerçekleşti.

01 / 08 / 2013

Dünyada sadece 10 ülkede gerçekleştirilen Microsoft Server Lansmanı, 5 Eylül tarihinde İstanbul Swiss Otel Boshporus’da gerçekleşti

ABD’de yapılan Lansmanın ardından Türkiye’de tanıtılan Windows Server 2012, tüm dünyada kullanıma sunuldu.

15 yılı aşkın süredir bulut hizmetleri sunan Microsoft, Windows Server 2012′yi, 200′ün üzerinde bulut hizmeti sunan sunucudan güç alan küresel veri merkezleri işletme deneyimini kullanarak tasarladığını dile getirdi.

Etkinlik, Microsoft Genel Müdürü Tamer Özmen’in açılış konuşması ile başladı. Özmen’in konuşmasının ardından ‘’Buluttan Gelen Tek Sunucu’’ sloganıyla anılan Edwin Yuen Windows Server 2012’nin gösterimini gerçekleştirdi.

Sanallaştırma, Sunucu, Modern Çalışma Yöntemleri ve Bulut çözüm gibi birçok konuda katılımcılara faydalı bilgiler sunan Yuen, Türkiye ve bilişim sektörünün kendileri için önemli olduğunu belirtti.

Sentim Bilişim Gold Sponsor olarak etkinlikte yerini aldı. Microsoft Ürün Müdürü Berrak Erkman ve yönetici düzeyinde birçok katılım sağlandı.

Sentim Bilişim Yönetim Kurulu Üyesi İffet Polat’’ Kurumlarımızın karlılık ve verimliliğini artıracak yenilikleri Türkiye’ye taşıdığı için öncelikle Microsofta teşekkür ederiz. Server 2012 gibi bir teknolojinin anlatılacağı Lansmanda sponsor olmak bizleri son derece mutlu etti, emeği ve katkısı geçen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum’’ dedi.

Sentim IT is and Holding company.