Microsoft Lisans Çözümlerinde KCETAŞ’ın Tercihi de Sentim Bilişim

Kctas
01 / 08 / 2013

İç Anadolu’nun en büyük illerinden Kayseri ve çevresindeki yerleşim birimlerinin elektrik enerjisi üretimi, dağıtımı ve ticareti hizmetini yapan Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş.(KCETAŞ) Microsoft Lisans Çözümleri konusunda Sentim Bilişimle anlaşma sağladı.

İmzalanan ve 3 yıl sürecek olan Microsoft Kurumsal Anlaşması kapsamında mevcut yapıda var olan tüm bilgisayarların kurumsal kullanım, kurulum, bakım, destek ve eğitim alanlarında hizmet sunulması amaçlandı.

 Kcetaş toplantı salonunda düzenlenen imza törenine Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı, Microsoft Kurumsal Müşteri Yöneticisi Cenk Tuna, Sentim Genel Sektör Yöneticisi Ensar Dildar, Sentim Kurumsal Satış Yöneticisi Serkan Kav ile Kcetaş Genel Müdürü Şadi Büyükkeçeci, Genel Müdür Yardımcısı Salih Hisarcıklıo, Genel Müdür Yardımcısı Bekir Çataloluk, Bilgi Teknolojileri Müdürü Mükremin Çepni Bilgi İşlem Şefi Üzeyir Gözüyaşlı ve diğer şirket üst düzey yöneticileri katıldı. 

İmza töreninde konuşan KCETAŞ Genel Müdürü Şadi Büyükkeçeci: KCETAŞ’ın Sentim’le yaptığı anlaşmayla Microsoft’un birçok ürününü, masaüstü ve notebook bilgisayarlarda kullanılan windows işletim sistemi, ofis programları, bu bilgisayarların Server`lara erişim lisansları, Server`ların işletim lisansları, kurumsal mail kullanımı, antivirüs programı tüm bilgisayarların envanterinin tek noktadan yönetilmesi gibi uygulamaların kurumsal olarak kullanılması sağlanacaktır."dedi.

Projenin başlangıcından imza aşamasına kadar geçen süreçte Sentim Bilişim’de projeyi yöneten Serkan Kav yapılan anlaşma için "Bu anlaşma önümüzdeki dönemde KCETAŞ’la beraber daha birçok projeye imza atacağımızın habercisidir. Elektrik dağıtımı yapan şirketler şu aralar son derece önemli bir süreçten geçmektedir. Bununla beraber bu şirketlerin arasında 1926 yılında kurulan Türkiye’nin ilk özel elektrik dağıtım şirketi olan Kayseri ve Civarı Elektrik Dağıtım T.A.Ş. teknoloji alanında çok büyük bir adım attı. Bu adım, Microsoft ve Sentim ile birlikte Kurumsal Lisans ve Danışmanlık anlaşması yapılarak, teknolojiyi en güncel hali ile takip etmek ve yeni çıkan Microsoft lisans ürünlerinin kurumda denenmesi, fayda/maliyet analizinin yapılıp, sisteme alınması konularında stratejik bir işbirliği şeklindedir" dedi.

Konuşmaların ardından KCETAŞ Genel Müdürü Büyükkeçeci’nin davetlilere Kayseri ve Kcetaş tarihini anlatan kitap hediye etmesinin ardında imza töreni sona erdi.


Sentim IT is and Holding company.