Intel "Kurumsal Çözümler ve Gelecek" Toplantısı Sentim Sponsorluğu'nda Gerçekleşti

Sentim Intel
01 / 08 / 2013

Sabiyap'ın düzenlediği Sağlık Bilişim Yöneticileri toplantısı 26 Şubat 2012 tarihinde İstanbul'da Angel Blue Restaurant'da Sentim ve Intel sponsorluğunda gerçekleşti.

Toplantıya İstanbul'dan birçok özel ve devlet hastanesinden; başhekim, başhekim yardımcıları, hastane müdürleri, bilgi işlem ve ilaç sektörü müdürleri katılım gösterdi. Toplantıya Sentim adına ise Sağlık Sektörü Yöneticisi Mehmet Keleş, Intel Ürün Müdürü Çiğdem Ödemiş, Profesyonel Hizmetler Yöneticisi Burak Şadoğlu ve Halkla İlişkiler yöneticisi Meryem Uçar; Intel yöneticilerinden İş Geliştirme Müdürü Göker Öztürk, Kurumsal Teknolojiler Uzmanı Volga Şimşek ve İş Geliştirme Stajyeri Nilay Yatkın katıldı.

Sağlıkta yeni teknolojilerin masaya yatırıldığı toplantıda Intel'in ürettiği ve IT yöneticilerinin hayatını kolaylaştıracak vPro Teknolojisi masaya yatırıldı.

Intel İş Geliştirme Müdürü Göker Öztürk ve Kurumsal Teknolojiler Uzmanı Volga Şimşek Intel vPro Teknolojisi ile yazılım sorunlarının tamamının uzaktan müdahale ile çözülebileceğini, işletim sistemi geçişlerinin uzaktan, zero-touch ile yapılarak mesai saatleri dışında da kapalı sistemlere ulaşılarak güncelleme yapılabilme özelliklerini açıkladılar. Bu teknoloji sayesinde sistem yönetim maliyetlerinde ciddi azalma, enerji tasarrufu ve artan güvenlik sağlanacağı paylaşıldı.

Boğazın eşsiz manzarası ve Angle Blue Restoran'ının profesyonel hizmeti ile birlikte çok keyifli bir etkinlik geçiren Sağlık Bilişimcileri çok memnun ayrıldılar.

Sentim IT is and Holding company.