Fatih Projesinde İlk Tabletler Sentim'den.

Fatihprojesil
01 / 08 / 2013

Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (Fatih) Projesi 6 Şubat 2012 tarihinde Sabahattin Zaim Anadolu Öğretmen Lisesi'nde düzenlenen törenle duyuruldu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törene Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer Dinçer ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali Yıldırım ve Sentim Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Sn. Recep Ulutaş katılım gösterdi.

Eğitim öğretim yılının yeni başlayan ikinci dönemi ile Fatih Projesinde Başbakanın dağıtmış olduğu Samsung tablet bilgisayarlar sektörün lider entegratör firmalarından Sentim Bilişim tarafından tedarik edildi. Proje kapsamında 12 bin 800 tablet bilgisayar pilot olarak uygulanacak 17 ildeki 52 okula dağıtıldı. 2010 yılında imzalanıp, çalışmaların başlatıldığı FATİH Projesi ile eğitimde bilişim teknolojisinin önemini arttırmayı, sınıfları daha ileri teknolojiyle donatmak suretiyle öğrencilerin teknolojiyi daha etkin kullanmasını sağlamayı amaçlıyor.

Böyle tarihi bir ana ve böyle unutulmaz bir açılışa şahitlik yapmanın heyecanını taşıdığını dile getiren Başbakan Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak, böyle bir projeyi vücuda getirmenin ve Türkiye'yi böyle bir projeyle tanıştırmanın haklı gururunu yaşadığını söyledi. Bu projenin her aşamasında görev alanları yürekten kutlayan Başbakan Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığını projede yer alan ve projeye katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlar ile kamu ve özel sektörü kutladı ve teşekkür etti.

Sentim IT is and Holding company.