TAMEK Gıda, İletişim Altyapısı İçin Sentim Bilişim'e Güvendi.

Tamek Logo
01 / 08 / 2013

Türkiye gıda sektörünün öncü kuruluşlarından olan "Tamek Gıda", 4 farkli şehirde bulunan yerleşkeleri arasında kurduğu iletişim altyapısı için Sentim Bilişim'e güvendi.

Tamek Holding bünyesinde Active Directory yapısının kurulumu ile başlanılan proje kapsamında, Microsoft Hyper-V Sanallaştırma platform kullanılmış ve temin edilen donanım üzerinde Hyper-V Cluster yapısının kurulumu gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca Hyper-V Cluster yapısının oluşturulması ve yapılandırması ile ilgili çalışmalar tamamlanarak, Tamek Holding mail alışverişlerinin sağlamak için e-mail sistemlerinin kurulumu ve yapılandırma çalışmaları ile projeye devam edilmiştir.

Tamek Holding e-mail sisteminde Microsoft Exchange Server 2010 DAG (Cluster) yapısı kullanılarak Tamek Holding mail sisteminin kurulumu ve yapılandırması ile ilgili çalışmalar tamamlanmıştır.
Tüm bunlara ek olarak Tamek Holding çalışanları arası iletişimin arttırılması yönünde Microsoft Lync Server 2010 yapısının kurulumu ve yapılandırması ile ilgili çalışmalar tamamlandı ve tüm kullanıcıların makinalarının Software ve Hardware envanterlerinin raporlanabilmesi, Windows Update’ lerinin kontrol edilmesi, Software Deployment işlemlerinin uzak gerçekleştirilmesi gibi işlemlerinin merkezi olarak yönetilebilmesi için System Center Configuration Manager 2007 R3 yapısının kurulumu ve yapılandırması tamamlanmıştır.

Sentim IT is and Holding company.