SENTİMETES Suudi Arabistan ve Körfez Ülkelerinde Hizmet Vermeye Başladı

Sentimmetes
01 / 08 / 2013

Bilişim sektörünün büyük ve deneyimli kuruluşlarından biri olan Sentim, sistem entegratörü kimliğiyle iç pazarda sağladığı başarı ve deneyimi dış pazarlara da taşımayı planlıyor.

İlk adım olarak son yıllarda artan petrol fiyatlarıyla beraber önemli bir ekonomik odak haline gelen Suudi Arabistan ve Körfez ülkelerini hedef alan Sentim bu pazarda faaliyet göstermek üzere yeni bir şirketin temellerini attı.

SENTİMETES adıyla kurulan şirketin temel stratejisi Sentimin Çözüm ortaklarıyla beraber Türkiye'de ürettiği bilişim çözümlerini ve ürünlerini Körfez ekonomilerinin hizmetine sunmak ve bu ekonominin yarattığı fırsatları değerlendirmek.

Metes Telekom'la ortak bir girişim olarak kurulan şirketin Genel Müdürlüğünü Erdal Kılıç yapıyor.

Geniş bir çözüm yelpazesiyle yeni pazara açılan SENTİMETES'İN hizmetlerini 3 temel başlıkta incelemek mümkün

Network Çözümleri, İş Çözümleri , İT Güvenliği Çözümleri

SENTİMMETES network çözümleri konusunda gücünü Sentim'in 20 yılı aşkın zamandan gelen geniş proje deneyiminden alıyor..

Network kurulumu, network desteği ve performans analizi çıkarma network çözümleri başlığı altında ilk akla gelen hizmetler..Sanal sunucular ve depolama aygıtları,web tabanlı konferans (online seminer) alt yapıları kurulumu gibi çözümler de SENTİMETES tarafından veriliyor

SENTİMMETES iş çözümlerinin temelinde yazılım üretimi var. Bölgenin şartları ve ekonomisi çerçevesinde müşterilerine özel yazılım çözümleri üretmeyi planlayan SENTİMETES, Sentimin Türkiye'deki partnerleriyle birlikte elde ettikleri çözüm pratiğini de Körfez ekonomilerine sunmayı hedefliyor

Bu çerçevede Microsoft kurumsal lisanslama hizmetleri, bakım ve destek hizmetleri, dış kaynak ve proje yönetim hizmetleri SENTİMETES tarafından sunulacak.

Ayrıca SAP danışmanlığı, servis ve bakım hizmetlerini de SENTİMMETES tarafından körfez bölgesine sunulacak hizmetler arasında.

İT Güvenlik çözümleri de SENTİMETES in hizmet portföyü içerisinde bulunuyor

Network güvenlik çözümleri ; kablosuz bağlantı güvenliği, şirket içi internet güvenliği, yönetim sistemleri ve ağ erişim kontrol sistemleri konularının yanı sıra internet güvenlik çözümleri ; güvenli mail gönderme, veri trafiğini yönetme, uzaktan erişim izinleri çözümleri de SENTİMMETES'in sağladığı hizmetler arasında bulunuyor


Sentim IT is and Holding company.