HASTANE OTOMASYONUNUN DOKTORU SENTİM

Otomasyon
01 / 08 / 2013

Sağlık Sektöründe  hizmet konforunu ve hızını en çok etkileyen faktörlerin başında bilişim altyapısı geliyor. Zira hem hasta için hem hekim için verilerin hızlı, sağlıklı ve rafine bir şekilde alınıp verilebilmesi, hem de  hastane yönetimi için iş süreçlerinin doğru bir şekilde denetlenebilmesi  hayati önem taşıyor.

Değim yerindeyse bilişim alt yapısı hastanelerin beynini ve sinirlerini oluşturuyor.

Sağlıklı bir alt yapı; hızlı işleyen rafine bilgi üreten bir sistem,kurumun  hizmetlerine büyük bir konfor katıyor. Karlılığını artırıyor rekabet avantajı getiriyor

Diğer yandan yanlış bir seçimle, yaşanacak bir sorun halinde bütün değerlendirme ve karar alma süreçleri negatif yönde etkileniyor. Hizmet kalitesini ve verimliliği düşürebiliyor. Sonuçta  kurumu kilitleyebiliyor.

Sağlıklı bir bilişim altyapısının ilk adımı doğru bir bilişim partneri seçmekten geçiyor. Hasta hekim ilişkisindeki güven bağına benzer bir bağı bilişim şirketiyle de kurmak sağlıklı bir alt yapının ilk adımı.

İhtiyaçları doğru belirlemek, doğru projelendirmek ve planlamak büyük bir uzmanlık ve deneyim gerektiriyor.

Son yıllarda sağlık alanında  gerek kamuda gerek özel sektörde bir çok büyük ve başarılı projeye imza atan Sentim, sektörün ihtiyaçları ve çözümleri konusunda büyük bir deneyime sahip durumda.

Sistem Entegratörü kimliğiyle tüm bilişim çözümlerini tek elden anahtar teslimi olarak sunabilmesi  Sentimin sunduğu en önemli avantajlardan biri.

Hazır standart  çözümlerin yanı sıra kurumun ihtiyaçlarına özel çözümler sunabilmesi  yada  hazır çözümlere entegre  çalışan özel çözümler üretebilmesi Sentime hizmet alanında oldukça büyük bir esneklik kazandırıyor.

Sentim çalıştığı sağlık kuruluşlarına hız, verimlilik,  teknoloji ve konfor getiriyor, değer katıyor.

Sağlıkta yaptığımız uygulamalar;

  1. Network ve Bilişim alt yapısı planlama, uygulama ve geliştirme hizmetleri ( Kablolama, sistem odası tasarımı, iklimleme, bilgi güvenliği, yangın söndürme sistemleri ve alarmlar, UPS kurulumları, güvenlik kamerası sistemleri, aktif ve pasif network sistem kurulumları v.b.)
  2. Server, storage   ve back-up sistemleri ihtiyaç analiz ve proje gerçekleştirme uygulamaları. Sistem odası yönetimi, sunucu ve desktop sanallaştırma hizmetleri,
  3. Microsoft sistemleri için danışmanlık ve lisans temini uygulamaları,
  4. Bakım onarım ve sistem desteği hizmet anlaşmalarını personel dahil ve hariç gerçekleştirme,
  5. Sağlığa özel yazılım geliştirme ve uygulama hizmetleri.
  6. Telefon Santral çözümleri,
  7. İnternet altyapısı ve güvenliği, kurumsal bilgi güvenliği  ile ilgili çözümler,

 

 Daha detaylı bilgi için...

Ercan ÖZÇELİK Tel : 0216 554 8 554
Genel Müdür Yardımcısı Fax: 0216 554 95 97
Sağlık Sektörü Yetkilisi Gsm:0554 845 00 16
  Mail: ercan_ozcelik@sentim.com.tr

Sentim IT is and Holding company.