• Sentim-Intel’den Kamu IT Yöneticileri için Seminer

  Sentim-Intel’den Kamu IT Yöneticileri için Seminer

  01 / 08 / 2013

  Dünyanın en büyük işlemci markası Intel ile gerçekleştirdiğimiz Kurumsal Teknolojiler isimli seminer 27 Eylül tarihinde Angel Blue Restraunt’ta gerçekleşti.

   

  Kamu IT Yöneticileri Semineri 27 Eylül 2012 tarihinde İstanbul Angel Blue Restaurant’da Sentim ve Intel sponsorluğunda gerçekleşti. Sentim adına Yönetim Kurulu Üyesi İffet Polat, Kamu Sektör Yöneticisi Refik Tuncer, Intel Ürün Müdürü Çiğdem Ödemiş, Profesyonel Hizmetler Yöneticisi Burak Şadoğlu; Intel yöneticilerinden Stratejik İlişkiler Müdürü Utku Azman, Kurumsal Teknolojiler Uzmanı Volga Şimşek Sunucu Müdürü Okan Vulaş katıldı.

  Açılış konuşmasını Intel Stratejik İlişkiler Müdürü Utku Azman Bey’in gerçekleştirdiği seminer, Kurumsal Teknolojiler Uzmanı Volga Şimşeğ’in konuşması ile devam etti.

  Intel vPro Teknolojisi ile yazılım sorunlarının tamamının uzaktan müdahale ile çözülebileceğini, işletim sistemi geçişlerinin uzaktan, zero-touch ile yapılarak mesai saatleri dışında da kapalı sistemlere ulaşılarak güncelleme yapılabilme özelliklerini açıkladılar. Bu teknoloji sayesinde sistem yönetim maliyetlerinde ciddi azalma, enerji tasarrufu ve artan güvenlik sağlanacağı paylaşıldı.

  Etkinliğin sonunda yapılan hediye çekilişi ile Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünden Adem Özer Bey SSD kazandı.

  Boğazın eşsiz manzarası ve Angle Blue Restoran’ının profesyonel hizmeti ile birlikte çok keyifli bir etkinlik geçiren Kamu Bilişimcileri seminerden çok memnun ayrıldılar.

 • Sağlıkta Birlikte Çalışabilirlik Zirvesi Sentim Bilişim Sponsorluğunda Gerçekleşti

  Sağlıkta Birlikte Çalışabilirlik Zirvesi Sentim Bilişim Sponsorluğunda Gerçekleşti

  01 / 08 / 2013

  Sabiyap'ın düzenlediği Sağlıkta Birlikte Çalışabilirlik Zirvesi 11 Kasım 2011 tarihinde İstanbul'da Barcelo Eresin Topkapı Hotel'de Sentim Bilişim'in sponsorluğunda gerçekleşti.

  Zirveye, İstanbul İl Sağlık Müdürü, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde bulunan üniversitelerin temsilcileri, bilişim sektörünün teknoloji ve iş profesyonelleri, kamu ve özel sektörden gelen temsilciler katıldı. Sentim adına da sağlık sektörü yöneticisi Mehmet Keleş, Ekrem Tatlı ve Halkla İlişkiler yöneticisi Meryem Uçar toplandıdaki yerlerini aldılar.

  Sentim'in sponsorluğunu üstlendiği zirvede, Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri alanındaki güvenlik uygulamalarından, Klinik Elektronik Sağlık alanındaki gelişmelere kadar birçok konu ele alındı. Zirvede, daha önce Sentim'in başarıyla gerçekleştirdiği proje örneklerinden olan Damla Hastanesi, Üsküdar Devlet Hastanesi, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü gibi pek çok kamu ve özel hastane projeleri hakkında konuklara bilgi verildi.

  Sentim'in sağlık sektörüne verdiği hizmetlerden server&storage ve network&güvenlik çözümleri, sanallaştırma, danışmanlık ve bütünleşik altyapı çalışmalarına kadar pek çok ürün ve hizmetin bilgileri de katılımcılara sunuldu.


 • Milyonlarca İnsan İçin Telefonun Diğer Ucunda Sentim Var

  Milyonlarca İnsan İçin Telefonun Diğer Ucunda Sentim Var

  01 / 08 / 2013

  Sentim ülkemizde bilişim sektörünün doğmasında ve yaygınlaşmasında büyük katkıları olan öncü firmalardan biri olarak bilinir.

   

  Kamu ve özel sektör için gerçekleştirilen bir çok büyük ve başarılı bilişim projesini başarıyla gerçekleştiren Sentimin bir diğer büyük hizmeti de Sentim Çağrı Merkezi hizmeti.

  Ülkemizde milyonlarca kişiye hizmet ulaştıran Karayolları Genel Müdürlüğü ( KGS ,OGS) İGDAŞ, TTNET,AYEDAŞ gibi büyük organizasyonlar da dahil olmak üzere 10 dan fazla firma ve markanın çağrı merkezi hizmetleri Sentim Çağrı Merkezi tarafından sunuluyor.

  350 yi aşkın  personelle hizmet veren Sentim Çağrı Merkezinde alanında uzman çağrı merkezi operatörleri ve supervizorler 7 gün 24 saat  esasına göre hizmet veriyor.

  Uzman insan kaynağının yanısıra gelişmiş teknolojik alt yapısıyla da fark yaratan Sentim Çağrı Merkezi sahip olduğu teknoloji ve bilgi birikimini başka çağrı merkezlerinin de hizmetine sunarak eğitim danışmanlık ve altyapı kurma hizmetleri de sağlıyor.

 • Sağlık Bilişimcileri Sait Halim Paşa Yalısı'nda Buluştu

  Sağlık Bilişimcileri Sait Halim Paşa Yalısı'nda Buluştu

  01 / 08 / 2013

  Sabiyap sağlık bilişim yöneticileri toplantısı Sentim ve Cisco sponsorluğu ile 23 Ekim 2011 tarihinde Sait Halim Paşa Yalısı'nda gerçekleşti.

  Toplantıya İstanbul'dan birçok özel ve devlet hastanesinin; başhekim, başhekim yardımcıları, hastane müdürleri, bilgi işlem müdürleri, üst düzey yöneticileri ve biyomedikal müdürleri katılım gösterdi. Sentim adına da Genel Müdür Yardımcısı Burak Kuralkan, Sağlık Sektörü Yöneticisi Mehmet Keleş, Ekrem Tatlı ve Teknik Birimden Ahmet Eriş; Cisco tarafından ise, Cisco Genel Müdür Yardımcısı Haluk Koçak ve Collaboration Satış Yöneticisi Levent Turan katıldı.

  Toplantı Sabiyap Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Keleş ve Cisco Genel Müdür Yardımcısı Haluk Koçak'ın açılış konuşmalarının ardından Leven Turan'ın Cisco Unified Communications ve Collaboration (İş Birliği) çözümlerindeki son teknolojik gelişmeler Tümleşik İletişimde Son Yaklaşım sunumuyla masaya yatırıldı.

  Boğazın eşsiz manzarası ve Sait Halim Paşa Yalısı'nın profesyonel hizmeti ile birlikte çok keyifli bir etkinlik geçiren Sağlık bilişimcileri etkinlikten çok memnun ayrıldılar.

 • Medicana’nın Teknoloji Partneri Sentim Bilişim

  Medicana’nın Teknoloji Partneri Sentim Bilişim

  01 / 08 / 2013

  Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden olan Medicana Sağlık Grubu hastaneler zincirine  her geçen gün bir yeni halka  daha ekliyor.

  Bini aşkın yatak sayısı ile JCI Standartlarında yılda milyonlarca hasta bakımı sağlayan Medicana Sağlık Grubu  Konya’daki  yeni hastanesini açmaya hazırlanıyor

  Medicana yeni hastanesinin Teknolojik alt yapısını konusunda teknoloji partneri olarak  Sentimi seçti.

  Sağlık alanında gerek kamu gerekse özel sektörde bir çok büyük ve başarılı projeye imza atan Sentim ; edindiği geniş deneyimi Medicana’ nın hizmetine sunarak günümüzün ve geleceğin ihtiyacına uygun bir projeyi hayata geçirdi

  Sistem Entegratörü kimliğiyle bir çok uzmanlığı bünyesinde barındıran Sentim Konya Medicana’nın sunucu, network operasyonları ve donanım ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra,  bilgi güvenliği konusunda da çözümler üretti.

  Bilişimle ilgili farklı ihtiyaçları tek elden ve entegre sunmanın  avantajı ve sağlık sektöründeki deneyimiyle başarı hikayelerine Medicana'yı da ekleyen Sentim bu sektördeki bir çok başarılı referansına  yenilerini katmayı hedefliyor.

 • Geleneksel Sabiyap İftarı Sentim ve HP Sponsorluğunda Gerçekleşti

  Geleneksel Sabiyap İftarı Sentim ve HP Sponsorluğunda Gerçekleşti

  01 / 08 / 2013

  Sağlık Bilişim Yöneticileri, HP ve Sentim sponsorluğunda gerçekleşen geleneksel Sabiyap iftar programında bir araya geldi.

  Sabiyap'ın düzenlediği geleneksel iftar programı 17 Ağustos 2011 tarihinde Grand Cevahir Hotel'de Sentim ve HP sponsorluğunda gerçekleşti. Toplantıya Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde bulunan üniversitelerin temsilcileri, bilişim sektörünün teknoloji ve iş profesyonelleri, kamu ve özel sektörün bilgi sistemleri yöneticileri ve işletme yöneticileri, hastane müdür ve başhekimleri katıldı.

  Sentim adına Genel Müdür İffet Polat, Genel Müdür Yardımcısı Burak Kuralkan, Accout Manager Serkan Kuralkan, Sağlık Sektörü Yöneticisi Mehmet Keleş, Ekrem Tatlı ve HP Ürün Temsilcisi Nisa Akova; Hp adına PSC Ürün Yetkilisi Sıtkı Yavuz, PR Sorumlusu Burcu Yücesoy, Sağlık Satış Yöneticisi Meltem Bilgili, Value Ürün Müdürü Emre Cankurtaran, Server&Storage Ürün Yöneticisi Sercan Akdemir ve Eğitim Sorumlusu Begüm Kırımlı toplantıya katılanlar arasındaydı.

  Sabiyap Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Keleş'in açılış konuşmasıyla başlayan gecede, HP Value Ürün Müdürü Emre Cankurtaran'ın sağlıkta yeni teknolojiler ile IT yöneticilerinin hayatını kolaylaştıracak wokstation, thin clients ürünlerini açıkladığı sunumu ile devam etti.

  Samimi bir iftar yemeği ve sunumlarla devam eden gecenin sonlarında gerçekleştirilen ney dinletisi sonrasında davetliler etkinlikten memnun bir şekilde ayrıldılar.

 • Windows Server 2012 Sentim'in Sponsorluğu ile Gerçekleşti.

  Windows Server 2012 Sentim'in Sponsorluğu ile Gerçekleşti.

  01 / 08 / 2013

  Dünyada sadece 10 ülkede gerçekleştirilen Microsoft Server Lansmanı, 5 Eylül tarihinde İstanbul Swiss Otel Boshporus’da gerçekleşti

  ABD’de yapılan Lansmanın ardından Türkiye’de tanıtılan Windows Server 2012, tüm dünyada kullanıma sunuldu.

  15 yılı aşkın süredir bulut hizmetleri sunan Microsoft, Windows Server 2012′yi, 200′ün üzerinde bulut hizmeti sunan sunucudan güç alan küresel veri merkezleri işletme deneyimini kullanarak tasarladığını dile getirdi.

  Etkinlik, Microsoft Genel Müdürü Tamer Özmen’in açılış konuşması ile başladı. Özmen’in konuşmasının ardından ‘’Buluttan Gelen Tek Sunucu’’ sloganıyla anılan Edwin Yuen Windows Server 2012’nin gösterimini gerçekleştirdi.

  Sanallaştırma, Sunucu, Modern Çalışma Yöntemleri ve Bulut çözüm gibi birçok konuda katılımcılara faydalı bilgiler sunan Yuen, Türkiye ve bilişim sektörünün kendileri için önemli olduğunu belirtti.

  Sentim Bilişim Gold Sponsor olarak etkinlikte yerini aldı. Microsoft Ürün Müdürü Berrak Erkman ve yönetici düzeyinde birçok katılım sağlandı.

  Sentim Bilişim Yönetim Kurulu Üyesi İffet Polat’’ Kurumlarımızın karlılık ve verimliliğini artıracak yenilikleri Türkiye’ye taşıdığı için öncelikle Microsofta teşekkür ederiz. Server 2012 gibi bir teknolojinin anlatılacağı Lansmanda sponsor olmak bizleri son derece mutlu etti, emeği ve katkısı geçen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum’’ dedi.

 • Ekol Lojistik Lync Projesi, Sektörün Lider Entegrasyon Şirketi Sentim Tarafından Hayata Geçirildi

  Ekol Lojistik Lync Projesi, Sektörün Lider Entegrasyon Şirketi Sentim Tarafından Hayata Geçirildi

  01 / 08 / 2013

  Türkiye'nin ve Avrupa'nın öncü entegre lojistik hizmet sağlayıcıları arasında yer alan Ekol Lojistik, günümüz teknolojisini daha hızlı ve esnek biçimde kullanabilmek amacıyla hayata geçirdiği Lync projesi için Türkiye'nin sistem entegrasyonu liderlerinden Sentim Bilişim'i tercih etti.

  Gerçekleştirilen proje sayesinde; EKOL Lojistik'in e-mail altyapısı daha güvenli hale getirildi, video konferans altyapısı oluşturuldu, çalışanların hem şirket içi hem de şirket dışında birbirleri ile sesli, görüntülü ve yazılı olarak iletişim kurmaları sağlanmış oldu.

  Ayrıca, Sentim tarafından geliştirilen ve projede kullanılan teknolojik sistemler ile lojistik sektörünün vazgeçilmez gerekliliklerinden biri olan anında ve kesintisiz şirket içi iletişim daha etkin ve güvenli bir yapıya kavuştu.

 • SENTİM ve LEXMARK Sağlık Bilişimi Yöneticileri ile İftarda Buluştu.

  SENTİM ve LEXMARK Sağlık Bilişimi Yöneticileri ile İftarda Buluştu.

  01 / 08 / 2013

  Sentim ve Sabiyap’ın geleneksel hale getirdiği iftar yemeği bu yıl 15 Ağustos akşamı Galatasaray adasında yapıldı.

  Bu yıl Lexmark’ın da katılımıyla gerçekleştirilen iftar yemeğine İstanbul’dan bir çok özel ve devlet hastanesinin  baş hekimi , başhekim yardımcıları ve bilgi işlem yöneticileri katıldı.

  Sentim adına ev sahipliğini Yönetim Kurulu Üyesi İffet Polat, Sağlık Sektörü Yöneticisi Mehmet Keleş ve Ekrem Tatlı yaptılar.

  Boğazın eşsiz manzarası ve serinliğinde yapılan iftarda katılımcılar birlikte hoşça vakit geçirdiler.

 • Sentim Microsoft'dan 2 Ayrı Kategoride Ödül Kazandı

  Sentim Microsoft'dan 2 Ayrı Kategoride Ödül Kazandı

  01 / 08 / 2013

  Microsoft Türkiye'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği "Microsoft İş Ortakları Ödül Töreni" 6 Aralık 2011, Salı gecesi Microsoft Sabancı Müzesi'nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

  7 bini aşkın iş ortağı ile büyük bir ekosistemi oluşturan Microsoft Türkiye'nin dağıttığı ödüllerde "2012 Yılı KOBİ İş Ortağı Ödülü" ve Yılın Sistem Entegratörü Ödülü Sentim Bilişimin oldu. Ödülü Sentim Bilişim adına Microsoft Ürün Müdürü Sn. Berrak ERKMAN ve Ankara Kamu Satışlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Recep Ulutaş aldı.

  Microsoft'un iş ortağı olarak gerçekleştirdiğimiz birçok projeyle ülke ekonomisine sağladığımız katma değerler için değerli müşterilerimize ve ekibimize destek ve güvenleri için teşekkür ederiz. 

 • Çağrı Merkezi Yönetiminde Sentim'den Ezber Bozan Yenilik

  Çağrı Merkezi Yönetiminde Sentim'den Ezber Bozan Yenilik

  01 / 08 / 2013
  SAYS ( Sentim Süreç Analiz Ve Yönetim Sistemi )ile çağrı merkezi tarafından açılan kayıt anında sahadaki personele iş emri olarak iletilebiliyor. Böylece hizmet kalitesi ve hızı artarken operasyon maliyetleri de önemli ölçüde azalıyor. Sistem, yöneticilere de geniş takip ve analiz imkanı sunuyor

  Günümüz ekonomisinin rekabet ortamında markaların ve firmaların müşteriye verdiği hizmet kalitesi büyük önem taşıyor. Özellikle müşterilerin yaşadığı sorunlarda firmaların sorunu çözme ve süreci yönetme yeteneği müşteri memnuniyetini büyük oranda etkiliyor.

  Sentimin geliştirdiği Süreç Analiz ve Yönetim Sistemi ( SAYS )tam da bu noktada firmalar için yepyeni ve gelişmiş imkanlar sunuyor.

  Sistemin sunduğu en büyük avantaj Çağrı Merkezine bildirilen şikayetin sorunu çözecek birime anında, aracısız hatta mobil olarak bildirme imkanı sunması. Sistem oluşturulan akıllı algoritmalar sayesinde yöneticilere süreci gerçek zamanlı olarak takip ve raporlama imkanı da veriyor.

  SAYS özellikle Elektrik dağıtım şirketleri tarafından büyük ilgi ve beğeniyle karşılandı. Özelleştirme öncesi esaslarla çalışmaya devam eden elektrik dağıtım şirketleri SAYS sayesinde hem arıza takibinde hem saha ekibinin kontrolünde hem de arızalara müdahale hızında çok başarılı iş sonuçlarına ulaştılar

  SAYS ın getirdiği geniş raporlama kolaylığı sayesinde yöneticiler hangi bölgelerde hangi tür arızaların oluştuğunu kaç kişilik saha personelinin sahada ne kadar sorun giderebildiği gibi kritik bilgilere de sahip olmakta, geleceğe yönelik yatırım projeksiyonlarını reel verilere dayanarak yapabilmekteler.

  SAYS çağrı merkezleri ile tam entegre çalışabildiği gibi tek başına da kullanılabilecek şekilde geliştirildi. Sistem aynı zamanda bulut sistem üzerinden de hizmet verilebiliyor.

  SAYS bu gün EDAŞ, Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Çamlıbel Elektrik Sağıtım A.Ş. de başarıyla kullanılmaktadır.

 • Sentim Bünyesine 2 Ödül Daha Kattı

  Sentim Bünyesine 2 Ödül Daha Kattı

  01 / 08 / 2013

  İGDAŞ Çağrı Merkezi ve Karayolları KGS-OGS Çağrı Merkezi projelerini yürüten Sentim, üstün hizmet kalitesini aldığı ödüller ile pekiştirmeye devam ediyor. IMI Conferences tarafından 2006 yılından beri düzenlenmekte olan Türkiye'nin ilk ve tek çağrı merkezi ödül organizasyonu "İstanbul Call Center 2011 Awards'' Sentim'e iki ödül kazandırdı.

  Toplam 11 ana kategoride 23 firmanın ödül kazandığı törende Ankara Büyükşehir Belediyesi, BEDAŞ, GEDİZ EDAŞ, İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İSKİ ve Vakıfbank gibi kamu kurumları yarıştı. Sentim de yaklaşık 4 senedir hizmet verdiği İGDAŞ Çağrı Merkezi ile 100'den Az Koltuklu En İyi Çağrı Merkezi kategorisinde, 3. senesini devrettiği Karayolları KGS-OGS Çağrı Merkezi ile de Yılın En İyi Çağrı Merkezi Fotoğraf Yarışması dalında birincilik ödülü aldı.

  Yarışmanın ödül sahipleri; Finans Bank Genel Müdür Yardımcısı Kubilay Güler'in jüri başkanlığında sektörün üst düzey yöneticilerinden oluşan 23 kişilik jürinin, aylarca süren yoğun gözlem ve değerlendirmeleri sonucunda belirlendi. 7 ana kritere bakılarak yapılan değerlendirmelerde Strateji ve Liderlik, Süreç Yönetimi, İnsan Kaynakları ve Gelişim Yönetimi, Operasyonel Planlama, Teknoloji Kullanım, Performans Yönetimi ve Elde Edilen Sonuçlar, Yenilikçi / Fark Yaratan Uygulamalar göz önünde bulunduruldu.

  Bilgi için: Meryem Uçar Halkla İlişkiler Sorumlusu

  E-posta: meryem_ucar@sentim.com.tr

  Program İçeriği: http://www.istanbulcallcenterawards.com/2011/

 • Sentim Boğaziçlilerle Kariyer Günlerinde Buluştu

  Sentim Boğaziçlilerle Kariyer Günlerinde Buluştu

  01 / 08 / 2013

  19 Mayıs cumartesi günü 1453 Topkapı tesislerinde düzenlenen 6. Kariyer Festivali öğrenci ve mezunları iş dünyası ile bir araya getirdi.

  İş dünyasının önde gelen firmalarının katıldığı etkinlikte Sentimde stand açarak öğrencilere Sentimdeki kariyer olanakları iş ve staj başvurularıyla ilgili bilgi verdi.

 • Sentim ve Adobe'den Acrobat Pro Eğitimi

  Sentim ve Adobe'den Acrobat Pro Eğitimi

  01 / 08 / 2013

  Adobe System ve Sentim Bilişim iş birliğiyle gerçekleşen Acrobat PRO eğitimi, 19 Haziran tarihinde Adobe Türkiye ofisinde yapıldı

  Eğitim, basın ve giyim sektörlerinden IT yöneticilerinin katıldığı seminerde,  Akrobat Pro hakkında en güncel bilgiyi yetkili ağızlardan dinleyen katılımcılar, keyifli ve sıcak bir ortamda yenilen öğle yemeğinin ardından seminerden ayrıldılar.

 • Microsoft'dan Sentim'e En İyi İş Ortağı Ödülü

  Microsoft'dan Sentim'e En İyi İş Ortağı Ödülü

  01 / 08 / 2013
  Microsoft Türkiye, 28 Eylül 2010 tarihinde, düzenlemiş olduğu "2010 Türkiye İş Ortakları Ödülleri" ödül töreni ile KOBİ'ler ve diğer büyümeye odaklı kurumlara en yüksek desteği veren iş ortaklarını ödüllendirdi. 

  Değişik kategorilerde ödüllerin dağıtıldığı gecede önceden belirlenen kriterlere göre, değerlendirilen iş ortakları arasında "2010 Yılı KOBİ İş Ortağı Ödülü" Sentim Bilişimin oldu. Ödülü Sentim Bilişim adına Microsoft Ürün Müdürü Sn. Berrak ERKMAN aldı. 

  Yapılan katma değerli birçok proje ve gerçekleştirmiş olduğumuz %55'lik büyüme ile kazanılan bu ödülde bizler kadar emekleri geçen sektörün lideri değerli iş ortaklarımıza destek ve güvenleri için teşekkür ederiz. 

  Başarılarını aldığı ödüller ile tescilleyen Sentim Bilişim, 2011 yılında da siz değerli müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve ekibimizle gelişmeye devam edecektir.
Sentim IT is and Holding company.