Network Çözümleri

Sentim Network ekibi olarak müşterilerimize, günümüz iş hayatı ihtiyaçlarını karşılamak üzere esnek, vizyoner, uçtan uca çözümler sunmaktayız.

- Kurumsal Ağ Altyapı Çözümleri

- 3G Yedekleme Çözümleri

- Wireless Altyapı ve BYOD (Bring Your Own Device) Çözümleri

- Ip Telefon Çözümleri

- Video Konferans ve Teleprecense Çözümleri

- Akıllı Tahta ve Video Konferans Entegre Çözümleri (Uzaktan eğitim vb.)

- WAN Hızlandırıcı Çözümleri

- Load Balancer Çözümleri

- Band Genişliği Yönetimi Çözümleri

- Network İzleme Çözümleri - WAN Hızlandırıcı Çözümleri

İntel Çözümleri

INTEL TABANLI MASAÜSTÜ SANALLAŞTIRMASI ÇÖZÜMÜ

Virtual Computer


Uçtan uca istemci sanallaştırma çözümü olan Virtual Computer NxTop, bilinen klasik VDI yöntemlerine farklı bir bakış açısıyla yaklaşarak ve maliyet, risk, kompleks yapı ihtiyaçlarını en aza indirerek, sanallaştırmanın bütün nimetlerini sunmaktadır. NxTop kullanıcılara hızlı şekilde bilgisayarlarını boot edip direkt internete ya da terminal sunucuya erişme olanağı sağlarken, birden fazla ortam ve işletim sistemini aynı bilgisayar üzerinde birbirinden tamamen bağımsız olarak çalıştırmaya izin verir. Böylece kullanıcıyı donanımın performans özelliklerini tam anlamıyla kullanabileceği, esnek ve daha verimli bir ortama kavuştururken BT birimi için tamamen yönetilebilir ve güvenlidir, firma için ise hem geleneksel bilgisayar yönetimine hem sunucu tabanlı sanallaştırmaya göre maliyet tasarrufu sağlar.

UZAKTAN YÖNETİM VE GÜVENLİK ÇÖZÜMÜ

vPro


vPro teknolojisi; Intel işlemci, kurumsal chipset ve network kartları içerisinde yer alan bir teknolojidir. Bu teknolojiyle uzaktaki bir bilgisayarın donanımına direkt chipset seviyesinde ulaşmak ve yönetmek mümkündür. Bu teknoloji sayesinde; uzaktan bilgisayarı kapatıp açma, BIOS’una erişim ve müdahale, işletim sistemi kurulumu, işletim sisteminin açılmadığı durumlarda bile bilgisayara uzaktan erişip yönetme, sistem kapalı olsa bile yazılım, donanım envanterini alma, virüslü sistemlerin ağdan izolasyonu gibi birçok işlem, bilgisayarın başındaymış gibi uzaktan gerçekleştirilebilir. Bu yönetim işlemleri, vPro sistem kurum güvenlik duvarının dışında olsa bile mümkün olmaktadır. Ayrıca sistem yöneticisi ve vPro teknolojili sistemler arasındaki tüm yönetim trafiği sertifika tabanlı şifrelenerek güvenlik sağlanmaktadır.

Tüm bu özellikler sayesinde kullanıcı sorunları çok daha kısa sürede giderilirken, istemci yönetimi de daha kapsamlı, basit ve maliyetsiz hale gelmektedir.

Microsoft Çözümleri

Sistem Yönetim Uzmanlığı

Microsoft System Center yazılımına dayanan çözümleri etkin bir şekilde sağlamakta ve müşterilerinin çeşitli ihtiyaçlarına yönelik danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Microsoft İş Ortağı Ağı Sistem Yönetimi Uzmanlığı, müşterilerimizin bilgi teknolojileri yatırımlarından maksimum düzeyde yararlanmalarına yardımcı olan veri merkezi ve masaüstü çözümleri sunmamızı sağlamaktadır.

Birleşik İletişim Uzmanlığı

Sentim Bilişim, Microsoft Birleşik İletişim Uzmanlığı ile Microsoft Exchange ve Microsoft Lync sayesinde e-posta, anlık mesajlaşma (IM), iletişim durumu, video konferansı ve IP üzerinden ses iletimi (VoIP) planlama, uygulama ve yönetme gibi konularda müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Veri Platformu Uzmanlığı

Sentim Bilişim, Veri Platformu Uzmanlığı ile Microsoft SQL Server veri yönetimi yazılımı dahil Microsoft teknolojisine dayanan veritabanı uygulamaları ve çözümleri geliştirerek tüm müşterilerine bu alanda hizmet götürmektedir.

Portal ve Birlikte Çalışma Uzmanlığı

Sentim Bilişim, Portal ve Birlikte Çalışma Uzmanlığı ile müşterilerine ekip ve kurumsal birlikte çalışma, intranetler, extranetler ve internet üzerinde bağlantı ihtiyaçlarını karşılama alanında yetenekleri ve kanıtlanmış deneyimi ile başarıyla hizmet vermektedir.

Masaüstü Uzmanlığı

Sentim Bilişim, Masaüstü Uzmanlığı ile kurumsal müşterilere kullanıcı verimliliğini artıran, güvenlik ve kontrolü geliştiren ve bilgisayar yönetimini kolaylaştıran düşük maliyetli, optimum masaüstü çözümler getirmektedir. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin ise (KOBİ) masaüstü sistemleri yükseltilerek, istedikleri şekilde çalışmaları, daha fazla iş gerçekleştirmeleri ve çalışmalarını korumaları sağlanmaktadır.

Kimlik ve Güvenlik Uzmanlığı

Birçok şirket büyümekte olan güvenlik tehditlerine karşılık olarak yönetmesi pahalı, birlikte çalışma özelliği olmayan ve altyapılarının durumunu bir arada gösteremeyen çeşitli uç nokta güvenlik çözümleri devreye almaktadır. Microsoft Forefront güvenlik yazılımı da dahil olmak üzere Microsoft Kimlik ve Güvenlik ürün ve çözümlerini kullanarak bu zorluklar aşılabilir. Sentim Bilişim, Microsoft İş Ortağı Ağı Kimlik ve Güvenlik Uzmanlığı ile müşterilerin iş güvenliği ihtiyaçlarını karşılayan entegre, basitleştirilmiş ve kapsamlı güvenlik çözümleri sunmaktadır.

Toplu Lisans Uzmanlığı

Toplu Lisans Uzmanlığı ile Sentim müşterilerinin yazılım lisansı almak ve yönetmek gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İşletmelere Microsoft Toplu Lisans çözümleri ve hizmetleri sunarak müşterilerinin hem yasal açıdan hem de bilgi teknolojileri yönetimi açısından eksiklerini tamamlamaktadır.

Uygulama Entegrasyonu Uzmanlığı

Sentim Bilişim, Microsoft Uygulama Entegrasyonu Uzmanlığı ile kritik bilgileri birbirine bağlayan tümleşik çözümler uygulayarak müşterilerin iş hızlarını artıracak öneriler sunmaktadır. Sentim Bilişim’in sunduğu çözümler, kurumsal karar verme sürecini geliştirerek ve çalışan üretkenliğini artırarak, müşteriler ve tedarikçiler ile daha güçlü bağlantılar kurulmasını sağlamaktadır.

Kurumsal İş Zekası Uzmanlığı

Sentim Bilişim, Microsoft İş Ortağı Ağı Kurumsal İş Zekası Uzmanlığı ile müşterilerin daha düşük bir toplam sahip olma maliyetiyle şirketlerindeki herkese bilgi sağlamak için tanıdık araçlardan yararlanmasını sağlayan çözümler sunmaktadır.

Mesajlaşma Uzmanlığı

Microsoft Mesajlaşma Uzmanlığı, Sentim Bilişim’in Microsoft Exchange çözümleri sağlamada uzmanlığa odaklandığını ve Microsoft Exchange Server’ın uygulama tasarımı, uygulanması ve desteklenmesi konularındaki uzmanlığını belgelemektedir. Sentim Bilişim; arşivleme, güvenlik ve sesli posta konularındaki ayrıntılı yatırımları, uzmanlığı ve Microsoft Exchange Online ile müşterilerine buluta giden yolda her türlü desteği sunmaktadır.

Orta Ölçekli İşletme Çözüm Sağlayıcı Uzmanlığı

Sentim Bilişim Microsoft Orta Ölçekli İşletme Çözüm Sağlayıcı Uzmanlığı ile orta ölçekli kurumların özel sorunlarına en güncel teknoloji ve BT olanaklarına dayalı çözümler sunarak yardımcı olmaktadır.

Yazılım Geliştirme Uzmanlığı

Sentim Bilişim, Microsoft İş Ortağı Ağı Yazılım Geliştirme Uzmanlığı ile müşteri fikirlerinden iş etkisine giden en iyi yolu oluşturmak için Microsoft Visual Studio 2010 geliştirme sisteminden yararlanan çözümler geliştirmektedir.

Mobilite Uzmanlığı

Günümüzün merkezi olmayan işgücü, mobilite ve verimliliği birleştirmeyi rekabet avantajı kazanmanın çok önemli bir parçası haline getirmektedir. IDC, 2011 yılında dünya çapındaki akıllı telefon ünitelerinde yüzde 22 büyüme olduğunu ve 2013 yılına kadar tahmini 1,9 milyar (işgücünün yüzde 34’ünden fazla) mobil çalışan olacağını tahmin etmektedir.* Sadece Windows Phone, Windows platformunun faydalarını mobil ortama taşır. Windows Phone’un gücünden faydalanan Mobilite Uzmanlığı ile Sentim Bilişim, müşterilerin mevcut BT altyapılarıyla kesintisiz tümleştirme ve Microsoft Exchange, Microsoft Office ve Microsoft SharePoint gibi tanıdık Microsoft teknolojilerine erişimle sınıfının en iyi iş verimliliğini ofis dışına taşıyan çözümler sunmaktadır.

*IDC, “Channel Opportunities for Windows Phone in North America and Western Europe,” Stephen Drake ve Chris Ingle, Eylül 2010.

Yazılım Varlık Yönetimi Uzmanlığı

Yazılım Varlık Yönetimi (SAM), analizciler tarafından teşvik edilen en iyi uygulama olarak sektör çapında momentum kazanmaktadır. Ayrıca yönetim ve kurumsal uyumluluk gereksinimleri de SAM çözümleri için büyümekte olan bir talep oluşturmaktadır.

Microsoft İş Ortağı Ağı Yazılım Varlık Yönetimi Uzmanlığı ile Sentim Bilişim, optimize edilmiş SAM uygulamaları aracılığıyla müşterilerin tasarruf yapmalarına, görünürlüğü ve yazılım varlıklarının kontrolünü artırmalarına yardımcı olmaktadır.

Sunucu Platformu Uzmanlığı

Microsoft İş Ortağı Ağı Sunucu Platformu Uzmanlığı; Windows Server işletim sistemini, Windows Server tabanlı uygulamaları ve Microsoft server altyapısını oluşturma, tasarlama, devreye alma ve destekleme alanındaki uzmanlığı göstermektedir. Sentim Bilişim bu uzmanlık sayesinde yüksek seviyede kullanılabilirlik, hız, otomasyon, altyapı ve uygulamalar ile müşterilerin iş stratejilerini desteklemeye yardımcı olmaktadır.

Web Geliştirme Uzmanlığı

Sentim Bilişim, Microsoft İş Ortağı Ağı Web Geliştirme Uzmanlığı ile müşterilerin kuruluşlarını daha verimli olarak işletmelerini ve işlemleri daha etkin bir şekilde yürütmelerini sağlayan web özellikli çözümler sunmaktadır.

Sanallaştırma Uzmanlığı

Sentim Bilişim, Sanallaştırma Uzmanlığı ile bu alanda güçlü müşteri talebini vurgulayarak, sanallaştırma yeteneğini müşteriler açısından farklı kılmaktadır. Ayrıca Windows Server 2008 Hyper-V teknolojisi, Microsoft System Center Virtual Machine Manager 2008, Microsoft uygulama sanallaştırma, Microsoft kurumsal masaüstü sanallaştırma ve Microsoft sanal masaüstü altyapısı gibi sanallaştırmaya dayanan uygulamalar geliştirmektedir.

KOBİ Teknoloji Uzmanı Topluluğu

Büyüyen küçük ölçekli işletme pazar segmenti, Microsoft teknolojilerine dayanarak, küçük ölçekli işletme teklifleri oluşturulmasına yardımcı olacak haberler, içerik, özel araçlar ve kaynaklardan faydalanılmasını sağlamaktadır.

Sanallaştırma Çözümleri

Masaüstü Sanallaştırma:

Kurumlar için maliyetin en yüksek olduğu ve yönetilebilirliğin en zor olduğu alan kullanıcı tarafıdır. Masaüstü Sanallaştırma ile yönetim ve donanım maliyetleri minimuma indirilmekte ve kolay yönetilebilir bir ortam sunulmaktadır. Bu aynı zamanda şirket verilerinin kullanıcıda değil kurumun içinde kalmasını sağlamakta ve kullanıcıların da her an her yerden masaüstlerine erişimini mümkün kılmaktadır.

Sunucu Sanallaştırma:

Kaynakların en verimli şekilde kullanılması esasına dayalı bir çözümdür. Bu yaklaşımla birçok uygulama ve işletim sistemi tamamen yedekli bir altyapıya oturtularak en yüksek seviyede erişilebilir kılınmaktadır.

Güvenlik Çözümleri

Sentim Bilişim, kurumların en değerli hazinesi olan bilgileri, kötü niyetli veya bilinçsiz kullanıcılardan korumak için IT Güvenlik Çözümleri sunmaktadır.

  - Uç Nokta Koruması

  - Email Güvenliği

  -  Web Güvenliği

  - Yeni Nesil Firewall Çözümleri

  - Yeni Nesil IPS Çözümleri

  - 5651 ve Log Korelasyon Çözümleri

  - Token ve SSL VPN Çözümleri

  - Doküman Sınıflandırma Çözümleri

  - Kritik Bilgi Güvenliği

  - Sanallaştırma Güvenliği

  -  Mobil Güvenlik Çözümleri

  - Web Application & DB Firewall

  - Değişiklik Yönetimi Çözümleri

  - Network Güvenlik Analizleri

  - Kimlik Yönetimi Çözümleri

Yedekleme Çözümleri

Teyp kartuşlarının kurumlarda oluşturduğu performans ve geri dönüş problemleri bugün yerini sanal teyp kütüphanelerine bırakmıştır. Böylece tekilleştirme teknolojileri kullanılarak hızlı, kolay ve geri dönüş riski olmayan çözümler sunulmaktadır.

Felaket Kurtarma Çözümleri

Yapılan araştırmalara göre felaket geçirmiş bir firma iki yıl içinde kapanma riski taşımaktadır. Bu sebeple, bir felaket anında veriye ve hizmete erişimin başka bir lokasyonda sağlanması kritik bir duruma gelmektedir. Sentim Felaket Kurtarma Çözümleri ile kurumların verilerinin uzaktaki bir noktaya replikasyonu yapılarak, sistemin en az zararla ayağa kalkması sağlanmaktadır.

İş Sürekliliği Çözümleri

Bugün kurumların veri ve hizmetlerinin durması milyon liralık zararlara sebep olabilmektedir. Sentim elindeki ürün ve çözümlerle sürekli erişebilir veri ve hizmet ortamı hazırlamaktadır.

Sunucu ve Depolama Çözümleri

Her geçen gün gelişen ve daha çok kaynak isteyen uygulamalar, sunucu tarafında da yüksek teknolojilerin kullanılmasına neden olmuştur. Bunun sonucunda veri, kurumlar için çok kritik bir hale gelmiştir. Verinin sürekli erişebilir sistemler üzerinde depolanması stratejik bir konu olmuştur. Sentim, yüksek teknoloji sunucu ve veri depolama ürünleriyle en iyi çözümleri sunmaktadır.
Sentim Bilişim bir Holding Şirketidir.