Başarı Hikayeleri

Tiryaki Agro Gıda

Tiryak

 BİRLEŞİK MESAJLAŞMA VE SANTRAL ENTEGRASYONU PROJESİ

1980 yılında Ali Tiryakioğlu tarafından Gaziantep'te açılan küçük bir mercimek işleme tesisi ile ticari hayatına başlamıştır. Tiryaki, 30 senelik süreç sonunda bugün tarımsal gıdaların tedariği, üretimi, depolanması ve ticareti sektöründe Türkiye'nin en büyük özel sektör şirketi ve ihracatçısı konumuna gelmiştir.

Proje öncesi durum

Tiryaki Argo Gıda bu projeden önce Birleşik iletişim çözümleri konusunda her hangi bir teknoloji kullanılmıyordu. Merkez veya farklı lokasyonlardaki şirket çalışanları birbirleri ile iletişim kurmakta klasik yöntemler olan telefon ile haberleşme, mail yolu ile haberleşme gibi çözümler kullanmaktaydı. Çalışan personel birbirlerinin anlık durumlarından haberdar olamıyordu.

Proje sonrası durum

Kurum, Lync Server 2010 ürününü kullanmaya başladıktan sonra, farklı lokasyonlardaki veya mobil olarak çalışan personel her an kendilerinin anlık durumlarını diğerleri ile paylaşabildi, anında mesajlaşabilir hale geldi. Lync telefon araması veya dış hat aramaları gerçekleştirebilir duruma geldiler. Bununla birlikte birçok kullanıcı aynı anda sesli veya görüntülü konferans gerçekleştirme imkânını buldu. Aynı zamanda Lync Mobil hizmeti sayesinde birçok mobil cihazdan Lync Server’a erişebildi, iletişim hiç olmadığı kadar kolay ve sağlıklı hale geldi. Kullanıcılar Lync Server sayesinde masaüstlerini, programlarını, dokümanlarını rahatça paylaşabilir duruma geldi.

Çözüm ve kullanılan ürünler 

Bu kapsamda yeni bir Birleşik iletişim altyapısı oluşturuldu. Lync Server 2010, tüm rolleri ile kurum sistemine deploy edildi. Lync Archiving tüm IM yazışmaları ve konferansları kayıt altına alındı. Lync Monitoring tüm Lync Yapısı ayrıntılı bir şekilde gözlemlenebildi. Lync Edge Lync sunucularına tüm external lokasyonlardan erişim sağlandı, diğer Lync domainleri ve MSN, Yahoo, AOL gibi Public IM provider’ları ile federasyon yapıldı. Lync Mobility Windows Mobile, iPhone, Android gibi birçok mobil cihazdan erişim gerçekleştirildi.

Sentim Bilişim bir Holding Şirketidir.