Başarı Hikayeleri

Türk Hava Yolları

Thy
NETWORK VE ALTYAPI STANDARDİZASYON PROJESİ

Proje amacı 

Türk Hava Yolları 15 binden fazla çalışanı, 1,5 milyar doları geçen yıllık cirosu ile yılda 25 milyondan fazla yolcu taşımaktadır. Sayısı 150’yi aşan uçakları ile dünyanın en genç filolarından birine sahiptir. Star Alliance bağlantılı uçuşları ile dünyanın 1060 şehrine ulaşmaktadır. Kurum kısa zamanda küresel markalar arasına girerek ülkemizin gurur kaynağı olmuştur. 

Türk Hava Yolları Bilişim Ağları Yenileme Projesi ile kurumun mevcut fiber optik, cat6 utp, enerji kablolaması ve rack kabinet sistemlerinin yenilenmesi hedeflenmiş, ayrıca ilavelerin yapılması, yeniden yapılandırılması ve standartlara uygun duruma getirilmesi amaçlanmıştır.

Çözüm ve kullanılan ürünler

SM ve MM (om3) fiber optik kablolama sistemini yeniden 12 core SM/MM outdoor olarak merkez sistem odası ile diğer lokasyonlardaki binalar arasında yatay fiber omurga hattı kurulmuştur. Bu proje içersinde kullanılan fiber optik, Cat6 UTP kabloları ve sonlandırma aksesuarları HCS marka olup, altyapıda uluslararası sertifikalara sahip ürünler kullanılmıştır.

Proje ile kurumun omurga ağı güçlendirilmiştir. Türk Hava Yolları’nın Türkiye’deki bütün satış ofislerinin, havalimanlarının üç yıllık tüm network altyapısı ihtiyacı bu proje ile karşılanmış ve yeniden yapılandırılmıştır.

Sentim Bilişim bir Holding Şirketidir.