Data ve Telefon Kablolama

Yapısal kablolama ile data, telefon, fiber, güvenlik, şebeke ve UPS elektrik sistemlerine ait kablolama alt yapısı tek bir çatı altında toplanarak, entegre ve esnek bir çalışma ortamı oluşturulur. . Sistem yıldız mimaride, category 5-6-7 (bakır kablo) ve fiber optik kablolar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Limitsiz hızlarda iletişim için, her türlü olumsuz gürültü ve etkilerden uzak fiber optik kablolar tercih edilebilir.

Enerji Kablolama

UPS (Uninterruptible Power Supply) olarak tanımlanan kesintisiz güç kaynakları kendi içerisinde çalışma prensibi olarak farklı isimlerde anılmaktadır. Ana mantık olarak ise görevi; bağlı bulunduğu yükü elektrik enerjisi mevcutken şebeke enerjisinde oluşabilecek dalgalanmalar, harmonikler, pik akımlardan korumaya çalışmaktır. Aynı zamanda ani enerji kesintilerinde beslediği yüke elektrik kesintisini hissettirmeden kendi ürettiği gerilimle enerji sağlamak olarak tanımlanmaktadır. Bürolarda veya konutlarda kullanılmakta olan bir çok cihaz temiz ve kesintisiz bir şebeke eksikliği nedeniyle bir ön korumaya ihtiyaç duyarlar. Aksi takdirde cihazlarınızda onarılması güç sorunlara ve yazılım hasarlarına maruz kalabilirler.

Bakım ve Onarım

Bilgisayar sistemlerinin hızlı, sağlıklı ve problemsiz çalışabilmesi için, yapılacak olan network kablolaması çok önemlidir. Çoğu zaman kablolamaya yeterince önem verilmediği için, sağlıklı olmayan network kablolamaları üzerinde ciddi network problemlerine rastlanmaktadır. Özellikle yavaşlık ve bağlantı kopukluğu gibi problemlerin bir çoğu mühendislik formatlarına uyulmadan yapılan kablolama sistemleri yüzünden oluşmaktadır. Kablolama altyapısı bastan iyi tasarlanıp yapılmalı ve yıllarca kullanılmalıdır. Yapılacak olan kablolamada aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir: Data kabloları ortama göre UTP (Unshielded Twisted Pair), STP (Shielded Twisted Pair) ya da Fiber Optik olarak tercih edilmelidir.

Fiberoptik Kablolama

Fiber Optik Kablo (Fiber Optic Cable) altyapı ihtiyaçlarınız için, yerinde inceleme, projelendirme, kablo çekimi, fiber optik epoksi sonlandırma (fiber optic epoxy termination) fiber optik füzyon sonlandırma (fiber optic fusion splice termination), fiber optik dB test, fiber optik OTDR test, fiber optik dB test raporlama , dökümantasyon, fiber optik OTDR test raporlama , dökümantasyon ve fiber optik devreye alma hizmetlerimiz arasındadır.

Test & Raporlama

Tüm kablolama işlemi bittikten sonra FLUKE Network test cihazları ile EIA/TIA standart uyum testleri yapılmalıdır. Tüm uçların tek tek karakteristik değerleri belirlenmeli ve uymayan uçlar tekrar test edilerek standartlara uygun hale getirilmelidir.

Altyapı kapsamında 81 ilin tamamına:
– SATIŞ HİZMETLERİ
– SİSTEM ODASI
– YAPISAL KABLOLAMA (Telefon, Data, Fiber)
– BAKIM & ONARIM
hizmetleri verilebilmektedir.

Sentim İletişim Merkezi

0850 209 65 65

Modem Destek Hattı

0850 209 40 40